Intohimo näkyy omnialaisten työssä
Uutiset

Yhteishaussa Omnia Koulutukseen valitut uudet opiskelijat - kevät 2017

Tervetuloa opiskelemaan Omnia Koulutukseen!

Yhteishaussa Omnia Koulutukseen valittujen opiskelijoiden nimet ovat nyt nähtävissä alla olevassa listassa toimipisteittäin sekä osoitteissa Kirkkokatu 16 B, pääovi (Espoo keskus) ja Upseerinkatu 1-3, InfoOmnia (Leppävaara). Lisäksi Kirkkonummen toimipisteen ovissa on Kirkkonummelle valittujen nimet. Listoissa ovat vain ne nimet, jotka ovat antaneet luvan nimen julkaisuun. Puhelimitse emme anna tietoja valintoihin liittyen.

Tietoa opiskelupaikan hyväksymisestä, täyttämättä jääneiden paikkojen täyttämisestä ja kesän muista hauista

Kirkkokatu

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Kirkkokatu, Nuorten koulutus
Metalliala, pk (Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto)

Avenido, Casper Sebastian
Hagelberg, Miro Sebastian
Korpelainen, Peter
Kotiaho, Henrikki Arvi
Lemberg, Nolan
Munter, Ella Alexandra
Mäkinen, Max Oskari Hannunpoika
Pirskanen, Jukka Pekka
Traore, Binke
Virtanen, Jani Petteri

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Kirkkokatu, Nuorten koulutus
Metalliala, yo (Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto)

Santonen, Linda Aarnevna

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Kirkkokatu, Nuorten koulutus
Puuala, pk (Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto)

Alanko, Teemu Aleksi
Andersson, Luca Patrick
Ehnlund, Robert Gustavo
Jaarila, Sampo Aleksi Johannes
Junni, Ville Matti Juhani
Lundgren, Mikael Kristian
Mälkiäinen, Iiris Maria
Orajärvi, Jesse Waltteri
Palmqvist, Oliver Anton
Vilén, Oscar Anton

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Kirkkokatu, Nuorten koulutus
Puuala, yo (Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto)

Karonen, Jonne Kristian
Saarikoski, Jasmin Rosanna
Tolvanen, Sirpa Helena

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Kirkkokatu, Nuorten koulutus
Vaatetus, pk (Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto)

Al-Faisal, Takwa
Dubin, Daniela Nadja
Hellman, Mirka Monica
Kilp, Raina
Kock, Nea Petra Pauliina
Kotoaro, Olivia Wilhelmiina
Kärki, Eemil Juhana
Makkonen, Veera Ida Kristiina
Nikkinen, Ronja Samira Aleksandra
Nueakaew, Panaporn
Nummila, Veera Kristiina
Nygård, Viola Marion
Surakka, Tuomas Aaron
Vu, Jasmin Alexandra

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Kirkkokatu, Nuorten koulutus
Vaatetus, yo (Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto)

Muuronen, Milla Maija
Rainio, Katariina Kukka-Maaria
Stara, Julianna Maria Katariina
Ståhls, Ronja Linnea

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Kirkkokatu, Nuorten koulutus
Viherrakennus, pk (Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto)

Aikio, Jyri Elias
Khirvonen, Leo
Kortesmäki, Nico Petteri
Mäntylä, Jimi Kasimir
Nevander, Lilli Jemina
Ojanen, Noora Katariina
Peräsalo, Jenny-Maria Ingeborg
Tikka, Kevin Emil

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Kirkkokatu, Nuorten koulutus
Viherrakennus, yo (Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto)

Ei julkaisulupaa

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Kirkkokatu, Nuorten koulutus
Rakennusalan perustutkinto, pk

Adan, Abdikariim Farah
Ahmadi, Aliriza
Ali, Saidaamir Abdulkadir
Björklund, Leonid
Daghdugh, Abdelhamid Bashir
Eräluoto, Tony Daniel
Ghorbani, Zaker
Himanen, Miika Aarne Aleksi
Hirsi, Mohamed Abduqaadir
Högström, Veeti Viljami
Jussila, Robin Sebastian
Kinnunen, Aleksi Kristian
Klemola, Juha Eetu Markus
Kokko, Sebastian Miro Antero
Koskinen, Jami Juhani
Laakkonen, Niki Tapani
Lay, Kler
Leino, Kasper Miska Kristian
Lindroth, Aapo Ilari
Lylykangas, Patrik Kristian
Mohamed, Mohamed Abdulqadir
Mohamud, Abdifatah
Mäntynen, Mico-Jan Mikael
Ngeneyebe Yami, Christian
Nurminen, Rene Allan Thaithanavut
Otti, Rando
Porkka, Niko Samuel
Sharif, Mohamed Mahamud
Sinikoski, Jesse Mikael
Sundahl, Jerry Benjamin
Tigane, Axel
Tossavainen, Roope Kristian
Tähti, Joni Marko Christian
Törmänen, Niki Johannes
Vanhanen, Viki Juhana
Westerholm, Niklas Kim Mikael

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Kirkkokatu, Nuorten koulutus
Rakennusalan perustutkinto, yo

Huhta, Juho Henrik

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Kirkkokatu, Nuorten koulutus
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, pk

Eriksson, Joona Christian
Fahlenius, Aradia Selene
Hartikainen, Simo Markus
Hämäläinen, Pyry Petteri
Högström, Daniel Tapio
Jama, Abdirihiim Mahamed
Kuula, Jasmin Noora Emilia
Lindqvist, Niko Johannes
Pihlström, Laura Anneli
Rahkonen, Teemu Veikka
Ruokolainen, Miika Valtteri

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Kirkkokatu, Nuorten koulutus
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, yo

Hopsu, Jussi Valtteri
Määttänen, Mikki Petteri

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Kirkkokatu, Nuorten koulutus
Media-alan perustutkinto, pk

Antila, Jonne Artti Ilari
Berg, Tommy Christian
Ðajic, Sandra
Eerola, Anton Eemil
Fehst, Johanna Elisa
Hakola, Tuomas Antero
Hirvonen, Jenni Marianna
Hyväri, Sofia Henrika
Johanson, Monika
Kalske, Tuuli Carolina
Kaltala, Jonathan Joel
Kanerva, Aki Edvard
Kokkala, Sawita Lea Johanna
Kokkonen, Toni Mikael
Komulainen, Emmi Eveliina
Korhonen, Minna Susanna
Kuparinen, Veeti Verneri
Kupiainen, Nino Oliver
Leppe, Maria Cristina
Leppinen, Nea Marika
Luhtasaari, Ronja Ada Ilona
Miettinen, Aino Elina
Männamaa, Arnold
Möttönen, Eerika Josefiina
Nikkilä, Emma Sofia Elisabet
Nordenswan, Emil Mathias Mikael
Ollikainen, Maisa Santra Maria
Pikarinen, Tuomas Onni Viljami
Pippuri, Jyri Matias
Rajanen, Nuutti Samuli
Ruuska, Vertti Matias
Ryönänkoski, Niklas Tuomas Verner
Tikander, Nina Yasmin
Tuomi, Inka Roosa Maria
Wikström, Inga Anneli

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Kirkkokatu, Nuorten koulutus
Media-alan perustutkinto, yo

Bejedi, Yves Richard
Huuskonen, Teemu Emerik
Hätönen, Hilma Anna Maria
Lehtiaho, Riikka Mari Pauliina
Lehtinen, Jerry Edvard Viktor
Rantanen, Jenni Susanna
Rilla, Emma Pauliina
Syrja-Sano, Joshua Masafumi
Tenetz, Emma Tuulia

Kirkkonummi

Omnia Koulutus, Kirkkonummi, Nuorten koulutus
Liiketalouden perustutkinto, pk

Anttilainen, Heidi Kristiina
Hämäläinen, Valtteri
Inget, Ninni Emilia
Kuvaja, Marco Micael
Ojala, Oskari Sami Petteri
Perälampi, Aleksi Rasmus Sebastian
Pylkkänen, Meea Anneli
Saarenkoski, Emilia Annika
Soranta, Elias Eemil

Omnia Koulutus, Kirkkonummi, Nuorten koulutus
Rakennusalan perustutkinto, pk

Antonik, Piotr
Nevalainen, Miska Elmeri
Pulkkanen, Paulus Samuel
Ratinen, Miika Juhani
Taskinen, Santeri Sakarias
Tiittanen, Jere Ilmari
Turunen, Aatu Viljam Aapeli
Wallenius, Kaapro Isak
Vehmas, Vili Kristian
Willman, Wille Waltteri

Omnia Koulutus, Kirkkonummi, Nuorten koulutus
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

al-Kaabi, Asra Jaber Abadi
Hamada, Heba K. I.
Lindqvist, Nicklas Gunnar Benjamin
Nikama, Emilia Aleksandra
Palenius, Laura Josefiina
Palmu, Alina Toini Esteri
Pietarsaari, Jenni Katariina
Rytkönen, Sara Sofia
Sandqvist, Erika Elisabeth
Snellman, Santeri Henrik
Tirroniemi, Crista Elisabet

Omnia Koulutus, Kirkkonummi, Nuorten koulutus
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, yo

Jokinen, Jani-Pekka

Omnia Koulutus, Kirkkonummi, Nuorten koulutus
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, pk

Järvinen, Ilari Mikael Jeremias
Karisto, Leo Kalevi Leonid
Ottelin, Jesse Antero
Penttilä, Tommi Elias
Pulkkinen, Luka Oiva Kristian
Tiitto, Apollonas Ville Valentinos
Usanov, Stanislav
Van De Coevering, Maximilian Leo

Omnia Koulutus, Kirkkonummi, Nuorten koulutus
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Fejzula, Riad
Gong, Leo
Hakamäki, Eetu Hermanni
Heinonen, Veera Emilia
Hiltunen, Santeri Johan August
Kuru, Eemeli Rafael
Peltonen, Teemu Matias
Siuruainen, Kasper Pekka Oskari
Tiusanen, Kim Olavi
Turbin, Ivan Timo
Turunen, Timo Antti Olavi

Lakela

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Lakelankatu, Nuorten koulutus
Elintarvikealan perustutkinto, pk

Akkanen, Aili Eeva Anna-Liisa
Friman, Vilma Liisa Aurora
Hakkarainen, Kiia Katriina
Hakola, Senja Juulia
Himmanen, Juho Kaarlo Elias
Khalaf, Samiro Mohamed
Koskinen, Iina Kaarina
Mahmoudi, Atia
Maunu, Estella Milena
Puolakka, Jenna Mikaela Sofia
Rinne, Krista Helena
Runtti, Anniina Helena
Salakari, Noora Sofia
Segerman, Siina Melina Tuulia
Sironen, Netta Anna Maria
Yliportimo, Henna Maija

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Lakelankatu, Nuorten koulutus
Elintarvikealan perustutkinto, yo

Ei julkaisulupaa

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Lakelankatu, Nuorten koulutus
Matkailualan perustutkinto, pk

Andzhe-Kiuru, Tanita
Erikkilä, Julius Adam Oskari
Hakala, Emmi Marjatta
Kozlova, Lija Kirsti
Laitiala, Matilda Mariina
Lappalainen, Sonja Elena Aleksandra
Lear, Elias Toivo
Luoma, Joonas Antti Kristian
Nazari, Mohammad Hussein
Pakkanen, Eetu Poika
Phillips, Emily Mariah
Tanner, Patrik Joonatan
Turpeinen, Inka Emilia
Väyrynen, Milla Maria

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Lakelankatu, Nuorten koulutus
Matkailualan perustutkinto, yo

Ikonen, Tia Pirita
Nurminen, Olli Verneri

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Lakelankatu, Nuorten koulutus
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Aalto, Sofia Katariina
Alaspää, Akseli Mikko Jalmari
Allika, Maarjaliisa
Burlakova, Samanta
Elo, Roope Antero
Faik, Katinka Seija Anneli
Fernandez Blanco, Harvey
Hellgren, Pasi Henri Santero
Hibay, Aeda Lunar
Hokkanen, Siiri Tuulia
Hukka, Sylvi Elli Maria
Hussu, Pavel
Huusko, Santeri Ilmari
Hyppölä, Pekka Olavi
Iivonen, Tiia-Maria
Jantunen, Laura Saana Hannele
Jyrinki, Taiju Tessa Tiija
Kavonius, Henri Mathias
Kettunen, Inka Sofia Annikki
Luukkonen, Tuomas Anton Mikael
Lyadzhina, Vasilisa
Niemi, Kiia Jasmine
Niskanen, Anita Ilona Aleksandra
Noponen, Jaakko Onni Johannes
Nyman, Nando Jani Casper
Pajari, Juho Henri Johannes
Palosaari, Henri Mikael
Partanen, Elli Oona Josefiina
Pyökkilehto, Emil Sebastian
Ramstedt, Meeri Krista Julia
Rehokainen, Valeria
Repo, Kosti Onni Aleksanteri
Sabbar, Mohamed
Saleem, Bane A
Saosupap, Sasiton
Sellak, Nora Camilla
Sievänen, Samu Anselmi
Siiskonen, Juuso Juha Tapio
Sundström, Lars Daniel Mikael
Tervaskari, Aleksi Johannes
Tuuli, Elias Ilmari Myrsky
Wickman, Janni Johanna
Virkki, Eero Matti Tapio

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Lakelankatu, Nuorten koulutus
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, yo

Lindblom, Nina Linea
Saarela, Sonja Martina

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Lakelankatu, Nuorten koulutus
Laboratorioalan perustutkinto, pk

Abdulhameed, Ban Rashid Abdulhameed
Aho, Suvi Johanna
Al-Hussein, Fatme
Kemppi, Jevgenia
Rasho, Mohammad
Tymchenko, Ganna

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Lakelankatu, Nuorten koulutus
Laboratorioalan perustutkinto, yo

Al Mawali, Lena
Jin, Zhenling

Lehtimäki

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Lehtimäentie, Nuorten koulutus
Kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk

Abu, Jasmin Aisha
Anttonen, Tiia Tuulia
Degerstedt, Milla Maria
Georgiou, Rea Mikaela
Harju, Milla Matilda
Honkanen, Ina Sofia
Jensen-Eriksen, Erin Annmarie
Kivipelto, Milla Carolina
Kuusk, Hanna-Greta
Lindgren, Daniela Amanda
Lindholm, Noora Elena
Liukola, Joona Eemeli
Partanen, Tara Jemina Julia
Qvickström, Eerika Katariina
Qvist, Emma Aada Alexandra
Strömberg, Jannina Erica Susanne
Tervo, Melissa Eeva Marianne
Tikkanen, Petra Senja Catarina
Trogen, Oona Elina
Turunen, Tia Teresa

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Lehtimäentie, Nuorten koulutus
Kauneudenhoitoalan perustutkinto, yo

Airaksinen, Jenni Camilla
Hamm, Mina Ida Sofia
Honkaniemi, Pauliina Irene
Hämäläinen, Henna Riikka
Jäppinen, Aino Vilhelmiina
Marjamäki, Miia Marianne
Nyman, Adriann
Ojala, Alice Ilona Amanda
Rikkinen, Salla Henriikka
Sillanpää, Mira-Sofia Gunilla
Uotinen, Janita Inka Maaria

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Lehtimäentie, Nuorten koulutus
Hiusalan perustutkinto, pk

Frost, Janna Katariina
Grönfors, Jemina Lea-Maria
Grönlund, Inka Maria Josefiina
Gökçil, Furkan
Hagert, Mirette Anneli
Hartikainen, Wilhelmiina Maria
Hyytiäinen, Siru Loviisa
Jaakkola, Camilla Yvonn
Jonaeson, Mila Ellen Aniara
Juutila, Nea Regina
Kataja, Jemina Emma Maarit
Kauppinen, Suvi Maija Susanne
Kenias, Kia Ilona Peppina
Kuikka, Pinja Susanna
Lehto, Inka Sofia
Miettinen, Jessika Katariina
Mihaylova, Albena Angelova
Mäkinen, Nea Emilia
Naderi, Paris
Natri, Laura Susanna
Nykky, Caitlyn Riana Danielle
Pacius, Ina Alexandra
Ranta, Jasmin Anna Eerika
Rönnberg, Miisa Eveliina
Saarela, Salla-Mari Mikaela
Salmela, Silja Lotta Katariina
Selkälä, Anna Iida Maria
Siiriäinen, Viivi Olga Amalia
Suomalainen, Jenna Emilia
Taurus, Kätlin
Träskman, Kia Sofia Alexandra
Tötterman, Anna Maria Johanna
Ugusuk, Maklin Michael Angelo
Vare, Elis-Eti
Weman, Jasmin Rosa Elisabeth
Vittaniemi, Helena Maria Johanna

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Lehtimäentie, Nuorten koulutus
Hiusalan perustutkinto, yo

Chamorro Salazar, Thalia Yessenia
Karimäki, Kerttu Orvokki
Ruhanen, Riikka Matilda
Tuovinen, Erika Jenny Julia

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Lehtimäentie, Nuorten koulutus
Liiketalouden perustutkinto, pk

Ahonen, Ari Juhani
Ahtokari, Mariana Anna-Liisa
Aliu, Argjend
Al-Obeidi, Nuur
Al-Zalimi, Ahmed Ali
Amiri, Arazoo
Amiri, Sharifah
Ataei, Omid
Auraneva, Juhana Tapani
Bajgora, Adrin
Bejtullahi, Arijana
Beqiri, Festim
Colliander, Janina Elisabeth
Collin, Viivi Katariina
Diez Carmona, Josua
Elo, Virpi Susanna
Eriksson, Iina Maria
Etner, Hariett
Flöjt, Joni Verneri
Forsbom, Jemina Josefina
Gorbatsova, Irina
Hakkarainen, Nea Aurora
Halme, Kalle Jon Kalevi
Hassan, Amjad Abdulkadir
Hasu, Anne Krista Johanna
Heinikoski, Eetu Olavi
Heino, Erika Sofia
Helvilä, Jasper Eemil
Hiltunen, Joona Julius Christian
Hoang, Duc Long
Hyttinen, Ville Verneri
Hytönen, Veikko Eetu Mikael
Häkkinen, Alisa Amanda
Hämäläinen, Miko Veeti Kristian
Ismael, Taha Ali
Jurva, Minttu Maria
Jäntti, Niina Elina
Kahie, Joonis Sadiq
Kalmari, Iina Elina
Kaltiainen, Tessa Linnea
Kasongo, Clémence Kamuang
Kelmendi, Diellfa
Keski-Pere, Tony Tapio
Khademi, Ameneh
Kinnunen, Jesse Juhani
Koitla, Katharina
Kultanen, Matias August
Kunnas, Roni Oskari Tapio
Kuortti, Emmi Ida Eveliina
Kupiainen, Nikita Yasmin
Kurlin, Teemu Oskari
Kyllönen, Piita Emma Amanda
Kärkkäinen, Jimi Jesper
Laakso, Joonas Leo Kristian
Laakso, Salli Anna Eerika
Laatikainen, Suvi Janika
Lahti, Jonna Helena
Lampinen, Iida Matilda
Lapveteläinen, Iita Eveliina
Laurila, Silvia Josefiina
Liimatainen, Ella Ottiilia
Lilja, Neea Aleksandra
Lood, Maikel Anders
Lyytinen, Mette Maija
Mahamud, Farhiyo Abdihamid
Malminen, Aleksi Oskari
Mbaliraki, Daniel Edgar Garcian
Melametsä, Julius Oliver
Mellanen, Minka Milina
Miettinen, Niko Sauli Matias
Mikkola, Sauli Kristian
Mohammadi, Zohra
Musse, Musab Mohamed Musse
Myllylä, Dadi Dumitra Ruxandra
Nieminen, Jenna Eveliina
Niskanen, Paula Katarina
Nivalainen, Jesse Nooa Samuel
Nordberg, Inka Elisa Marianne
Nousiainen, Anton Julius
Nuur Adan, Osman
Nuur, Muno Mohamud
Osman Adan, Abdirizak
Paappa, Joona Johannes
Peci, Edijona
Pilvi, Alvar Eino Pietari
Poola, Heini Sofia
Pääjärvi, Henna Sofia
Qasin Gabow, Masuud Idiris
Rahkala, Aleksi Benjam
Ranta, Mikael Anton Johan
Rantanen, Tatu Thomas
Ridal, Jessica Kristina
Riihimäki, Teemu Herman
Ruonala, Joel Lauri Nestor
Ruotsalainen, Niko Henrik Juhani
Saadoon, Mohammed Dhaif Saadoon
Saari, Juho Valtteri
Saarinen, Jerry Petteri
Sahiti, Vjollca
Salmesvirta, Justus Olavi
Salonen, Markus Mikael
Salonen, Mira Isabella
Saloum, Jusef
Savonen, Julia Anni Olivia
Sinervo, Nico Kristian
Sohlberg, Viveca Nea Alexandra
Statovci, Eduarta
Stavén, Mia Margareta
Suihko, Roosa Johanna
Sultani, Mushtaq Ahmad
Suso, Chukaleena Tilda
Tapola, Eden Viola Linnea
Taskula, Veera Kristiina
Tooley, Amy Fiona
Treier, Jaanika
Tuovinen, Miikael Joakim
Uotila, Toni Reijo
Ursin, Jani Kasper
Veissi, Arsh Allan
Vihko, Jimi Joonatan
Viljamaa, Veikko Ilmari
Virtanen, Anette Jasmiina
Ylirautalahti, Tommi Oskari
Zharku, Armir

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Lehtimäentie, Nuorten koulutus
Liiketalouden perustutkinto, yo

Al Husaini, Atiqa Dawood Salman
Carabali Noguera, Raul Estiven
Lehto, Suvi Karita
Pellia, Valeriia
Puha, Julius Aleksi
Qerimi, Rinor
Slik, Grete
Talonen, Ville Esa Tapio

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Lehtimäentie, Nuorten koulutus
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

Abdi Abdullahi, Khadija
Abdi, Fihima Fozi
Abdi, Ifrah Sheikh Ahmed
Afanasjeva, Julia
Ahmed, Mubarig Mahamud
Aho, Vieno Iiris-Emilia
Al Ouatiq, Samiira Sabrina
Al-Fahad, Rashid Faisal
Ali, Ladan
Alimy, Khomari
Aliu, Diellza
Alivaara, Sini Johanna
Alizadeh, Mostafa
Arvonen, Henna Tuulia
Astikainen, Nelli Sandra Annette
Asula, Kristian Antti Matias
Awed, Hawo Ali
Bahaoui, Yasmin Beatrice
Basiru, Adams
Chen, Yizi
Diane Kaya, Sadi Fredine
Dool, Hamdi Abdi
Dool, Qadra Abdi
Falcon, Maria Teresa
Fattah, Zino
Grundström, Kiia Ninni Kristiina
Hagelberg, Cia Ida Wilhelmina
Hama Talib, Lania
Heidari, Mostafa
Heikkilä, Helmi Aurora
Helle, Linda Adele
Hertell, Ida Alice
Hidig, Ayaan Abdullahi
Holmberg, Roni Daniel Alexander
Hukkanen, Anna Elise
Hult, Oona Milla Elisa
Hurme, Linnea Aleksandra
Hurskainen, Jenna Sofia
Hussaini, Amir
Hussein, Nasro Abdikarim
Hussen, Faisa Mahamed
Hyytiäinen, Tuukka Elmeri
Ibrahim, Abdulkadir Mahamed
Ibrahim, Yasmin Mahamed
Jaksola, Siiri Johanna
Jalkanen, Juuli Serafiina
Jama, Samatar Abdi
Jiinow, Istar Mahamed
Joensuu, Isabella Alexandra
Johansson, Sara Maria
Jyrkkä, Lisa Maria Magdaleena
Jäntti, Ella Aino Maria
Karlström, Jasmin Alexandra
Kaukinen, Topi-Valtteri Juhani
Kestola, Nina Carita
Kettunen, Ulla Kristiina
Khavari, Mohammad Ali
Koivukoski, Aino Elina
Kokla, Sharlen
Koponen, Jutta Susanna
Korhonen, Inka Merituuli
Kotaluoto, Aujchariya
Koukkari, Elina Katariina
Kuhistoni, Leyla
Kuokkanen, Jani Juhani
Kuqi, Aurora
Kyöstiö, Henni Annika Timontytär
Käyhkö, Johanna Elisabet
Laaksonen, Reetta Emilia
Leino, Veera Amanda Inkeri
Lindqvist, Jenni Viktoria
Lipasti, Milla Kaarina
Lundelin, Pinja Joanna Teodora
Luosujärvi, Sanna Eveliina
Malmgren, Maria Teresa
Manninen, Mia-Louise
Manninen, Rea Emilia
Martikainen, Jenna Jasmiina
Mirzai, Orfan
Mohamed, Hanad Abdulkadir
Mohamed, Hibo Abdulkadir
Mourzagh, Fatima Aicha Amira
Muhonen, Jani Mikael
Mulo, Maria Kristiina Elisabet
Mutoni, Perusi
Mäennenä, Julia Aleksandra
Mäenpää, Nuppu Venla Maria
Määttä, Peppi Eveliina
Niemelä, Lotta Sanni Kristiina
Niemelä, Sigrid Annika
Nokelainen, Sofia Kristina
Nuorgam, Inka Jasmin Julie
Närhi, Pinja Maria Mirella
Oksanen, Oona-Maria Annika
Orupöld, Laura Aleksandra
Osoble, Ruqio Sh. Ahmed
Paakkinen, Aada Eerika Aleksandra
Paanamäki, Rosa-Kitty Anneli
Paananen, Lumi Anna Linnea
Paavilainen, Saara Johanna
Palokangas, Noora Aleksandra
Patvikko, Petra Aleksandra
Pekki, Veeti Luca Alexander
Peltola, Wilma Alina
Pöysti, Solveig Héloïse Ragnhild
Rantimo, Daniella Ida Alli
Reiju, Alexi Juhani Christian
Reiskanen, Elviira Pihla-Maria
Rezai, Javad
Rosenblatt, Marianne
Ruotsalainen, Ronja Sofia
Ruuskanen, Anni Linda Aurora
Rönnberg, Nea Maarit Susanna
Saavalainen, Milla Sofia
Salasmaa, Niklas Heikki Joonatan
Salihu, Marigona
Salmi, Jooa Julius
Salonen, Mira Senja Anna-Liisa
Salonen, Oona Amalia
Sinani, Festina
Sipilä, Runo Lumi Emilia
Sivula, Sonja Tii Adeliina
Sjögren, Inka Mikaela
Surenkin, Sami Nikolai
Suuntela, Henna Maaret
Syrenius, Tripta Marie
Syväoja, Aili Maria
Söderholm, Ida Tuulikki
Tanninen, Tuuli Emilia
Tanskanen, Roosa Emilia
Tapio, Ella Karoliina
Toivanen La O, Anna Maria
Tuokko, Anna Eleonoora
Tuominen, Suvi Hanne Sofia
Turkia, Oona Eveliina
Turunen, Jenna Julia
Vaittinen, Assi Marikki
Valtee, Jenny Jasmin Emilia
Warsame, Nimo Khalif
Vihko, Venla Emilia
Vihtari, Anna-Katriina
Viskari, Elisa Miliza
Vuorela, Riku Veikka Valdemar
Väisänen, Tiina Maria
Åström, Nea Vanessa

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Lehtimäentie, Nuorten koulutus
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, yo

Gurung, Sangita
Havansi, Richard Riku
Kainulainen, Simo Matti Johannes
Kohonen, Kiira Lyydia
Lappi, Laura Emiilia
Rahim, Mohammad
Saarinen, Mikko Juhani
Saif, Neda
Sun, Lianjie
Tamminen, Milla-Riina Inkeri
Tuovinen, Riikka Karoliina

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Lehtimäentie, Nuorten koulutus
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, pk

Keletigui Disseka, Nadege
Lehtola, Salla Sofia
Tran, Dang Dung
Veijalainen, Dea Helena

Omnia Koulutus, Espoon keskus, Lehtimäentie, Nuorten koulutus
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, yo

Pajari, Heidi Hanna Maria

Leppävaara

Omnia Koulutus, Leppävaara, Nuorten koulutus
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk

Anttila, Jere Eetu Juhani
Eriksson, Tommy Johan Fredrik
Koivunen, Jeri Krister
Korbelainen, Jan Karl
Mohamud, Sakaria Abdirahman
Mohd Rashid, Tauwil
Rahko, Joona Matias Juhani
Tarvainen, Leevi Aleksi
Toivonen, Joni Petteri
Ukkonen, Juha Pekka
Virtanen, Eetu Kristian

Omnia Koulutus, Leppävaara, Nuorten koulutus
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, yo

Jokinen, Antti Kalervo

Omnia Koulutus, Leppävaara, Nuorten koulutus
Talotekniikan perustutkinto, pk

Abdi, Abdilaahi Mohamed
Afzali, Ghullam Ali
Al-Faisal, Hasan
Al-Yasir, Mohammad
Elovuo, Jere Mikael
Fehrmann, Miro Antero
Garcia Moras, Veni
Hakanen, Valtteri Jani Mikael
Huuhka, Joona Markus
Hämäläinen, Jani Pekka Mikael
Jaqubi, Mahdi
Kaikkonen, Roope Matias
Kekkonen, Niko Petteri
Koskimäki, Leo Oskari
Kovács, Valtteri Károly
Kylliäinen, Nuutti-Oliver
Lehmonen, Eetu Topias Aleksanteri
Liljanko, Ari Juhani
Makiqi, Toni Driton Dardan
Mäkinen, Heikki Johannes
Mäkäräinen, Tapio Aleksi Michael
Männik, Kenno
Niemi, Niko Santeri
Nuur, Abdifatah Mohamud
Paananen, Joel Oskar
Partti, Tuomas Oskari
Pitkänen, Lari Heikki Tapio
Puurunen, Rasmus Jerry Petteri
Suomaa, Peetu Erik
Terho, Jesse Markus
Tuominen, Lukas Aleksanteri
Valkama, Tomi Aaron

Omnia Koulutus, Leppävaara, Nuorten koulutus
Talotekniikan perustutkinto, yo

Helo, Pekka Otto Oskari
Manninen, Jukka Tapio

Omnia Koulutus, Leppävaara, Nuorten koulutus
Teknisen suunnittelun perustutkinto, pk

Antokhina, Polina
Butuzkin, Denis
Epik, Annika
Flayyeh, Saeb Basim Flayyeh
Harkko, Emil Santeri
Korlin, Miska Juhani
Mäntylä, Jonna-Julia Annikki
Palkoranta, Miro Matias
Ruotsalainen, Mira Astrid
Shkaroburov, Egor
Tochiev, Islam
Tossavainen, Joonas Juhani

Omnia Koulutus, Leppävaara, Nuorten koulutus
Teknisen suunnittelun perustutkinto, yo

Hulkkonen, Antti Aleksi
Ijaz, Zeerak
Loikkanen, Jori Henrik
Tuomela, Tatu Petteri

Omnia Koulutus, Leppävaara, Nuorten koulutus
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, pk

Airio, Joakim Antti Oliver
Atwan, Yassir S.
Engman, Benjamin Erik
Grönlund, Kim Valdemar
Haapio, Jesse Jonas
Halonen, Niki-Kristian
Hartikainen, Leo Henrik
Heiliö, Verner Eino Ilmari
Hellström, Patrik Jarinpoika
Hiltunen, Tatu Erik
Holopainen, Henri Samuli
Honkanen, Samu Juhani
Hyvönen, Tomi Martin
Hämäläinen, Jami Joakim
Hänninen, Lauri Pietari
Ilvonen, Jason Jonatan
Juvander, Max Michael
Kaarnajärvi, Leevi Kalevi
Kaiser, Alex Sebastian
Karike, Roni Oskar
Kiel, Merlin Elias
Koivula, Atte Ilmari
Koivunen, Joona Kasimir
Koivusalo, Sampo Mikael Kristian
Komanius, Einar Alexander
Korkeaniemi, Niko Christian
Laakkonen, Tino
Lahti, Joakim Jaakko Anton
Lahtonen, Tomas Matteus
Lehtonen, Leo Ilmari
Malmsten, Erik Christian
Manner, Oskari Altti Johannes
Maunula, Mette Wilhelmiina
Mutanen, Roni Markus
Muttilainen, Juuso Anton
Mäkinen, Samu Eemeli
Mäyrä, Antti Johannes
Ojaranta, Arto Uolevi
Oksanen, Onni Oskari
Paavilainen, Jyri Jarno Juhani
Paloniemi, Luka Dominik
Pesonen, Patrick Henry Matias
Petjoi, Sini Elisabeth
Pulkkanen, Elias Santeri
Raunio, Jesse Ilmari Samuel
Ruuskanen, Eelis Johan
Rönnblad, Oscar Emil Benjamin
Saastamoinen, Joonas Juhani
Stenvall, Tom Aleksis
Suhonen, Miro Santeri
Taipale, Ossi Jalmari
Tanner, Martti Simo Juhani
Tikkanen, Aaro Jasper
Tohamy, Francis Salahdin
Uusitalo, Sami Christian
Varelius, Jimi Valtteri Tuomas
Viherkanto, Tobias Boopathi
Vitri, Jimi Petteri
Vuori, Samuel Timonpoika
Vähä-Pietilä, Nico Rasmus Rafael
Väänänen, Joni Aleksi
Zerehune Jared, Keduse

Omnia Koulutus, Leppävaara, Nuorten koulutus
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, yo

Honkala, Kalle Henri Johannes
Korsbäck, John Evald
Riekkinen, Jouni Kalevi

Omnia Koulutus, Leppävaara, Nuorten koulutus
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, pk

Ageenkov, Egor
Al-Hamid, Mohammed Jasim Mohammed
Arola, Atro Tom-Erik
Benkono, Kevin Kumbi
Denes, Hunor
Fyhr, Samuel Kristian
Hautala, Ville Valtteri
Hietanen, Santeri Leevi Tapio
Hokkanen, Sauli Tapani
Huhtala, Milo Pekka Juhani
Jauhiainen, Tatu Antero
Kaihlaniemi, Miro Sakari
Kemppainen, Viola Katariina
Koivumäki, Alex Benjamin
Korhonen, Santeri Matias
Kuismin, Jasper Armas Juhani
Lehtinen, Markus Verneri
Lempinen, Aleksi Eeli Armas
Pihlström, Anssi Akseli
Pokka, Antti Johannes
Raistakka, Justus Juhani
Sallantaus, Lukas Olli
Salo, Reino Declan
Silván, Aku Joa
Tainio, Henriikka Viivi Maria
Tamm, Mark
Vartiainen, Kristjan
Vähävaara, Jesse Kimi Marcus
Österlund, Kalle Elias

Omnia Koulutus, Leppävaara, Nuorten koulutus
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, yo

Remsu, Antti August

Omnia Koulutus, Leppävaara, Nuorten koulutus
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Ahlfors, Elias Jari Sakari
Anttila, Jussi Aatu Aleksi
Basati, Osameh
Dogru, Diyar
Fagerström, Miro Onni
Fomin, Jimi Aleksanteri
Forsström, Patric Tapio Mikael
Haverinen, Jopi Valtteri
Härmä, Jani Petteri
Jokela, Tero Sakari
Jokinen, Teemu Tapani
Kallio, Anna Elvira
Kinnunen, Jani Antero
Korhonen, Joona Johannes
Kurkela, Joona Juho Artturi
Kyrönseppä, Tapi Viljami
Kärblane, Martin Hendrik
Laukkanen, Pinja Amanda
Lehtinen, Tomi Erkki Ilmari
Lensu, Aleksandr
Levoranta, Niklas Valtteri
Mantsinen, Johannes Jari Elias
Mehtomaa, Max Niklas
Mirzaii, Mohammed Reza
Mustajärvi, Teo Topias
Naumanen, Roope Eemeli
Nazari, Ali
Neziri, Fisnik
Oja, Renar
Raja-aho, Samu Sebastian
Rautanen, Miro Kristian
Salli, Jonne Kristian
Salomaa, Harri Mikael
Shibilov, Suleyman
Tenhunen, Ari Samuli
Töyrylä, Juha Junior Ilmari
Vaara, Kasper Oskari
Vekkeli, Rasmus Juhana
Voutilainen, Kalle Elias

Omnia Koulutus, Leppävaara, Nuorten koulutus
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, yo

Päivänen, Jatta Johanna
Rinkinen, Daniel Johannes
Salonen, Roni Markus

Omnia Koulutus, Leppävaara, Nuorten koulutus
Turvallisuusalan perustutkinto, pk

Appel, Tuomas Kimi Tapani
Asyrankulov, Melis
Brusin, Michael Henry Anton
Haarala, Lauri Henrik Juhani
Halmeenmäki, Aapo Elias Oskari
Jauhola, Jonna Emilia
Kaukinen, Saku Mikael
Kurvinen, Kalevi Iisak Johannes
Kurvinen, Pietari Olavi Severus
Laaja, Jami Miska Petteri
Le, Antonio Thanh Long
Lehtinen, Taru Asta Kristina
Lilja, Jimi Emil Viljami
Luoma, Veeti Onni Elias
Mikullovci, Tringa
Myllymäki, Jasper Tero Kristian
Mäki, Panu Mikael
Mäkinen, Vivi Julia
Ngyukulu, Glodi Mart
Niemelä, Aleksi Matias
Niittymäki, Henna Kristiina
Oinonen, Toivo George Johannes
Ounaskari, Daniel Ville Nicholas
Palander, Nea Johanna
Parkkari, Niko Kristian
Pesola, Jasmin Helena Alexandra
Pönni, Veli Pekka Junior
Rauhanen, Jasper Mikael
Riepponen, Senja Kaarina
Stenius, Jan Peter Alexander
Taivalaho, Risto Juhani
Tamayo Vera, David
Toikkanen, Tommi Oiva Juhani
Vahlfors, Jimi Oskari
Vapaavuori, Antti Urho Elias
Vilo, Jere Tapani
Väisänen, Niko Petteri
Åkerlund, Milla Maria Beatrice

Omnia Koulutus, Leppävaara, Nuorten koulutus
Turvallisuusalan perustutkinto, yo

Ruuskanen, Ville Petteri

Omnia Koulutus, Leppävaara, Nuorten koulutus
Liiketalouden perustutkinto, pk

Abdi, Mahamed Abdirahman
Abokar, Samatar Mohamed Ali
Ahmed, Ayub Mukhtar
Ala-Nissilä, Henri Matti Oskari
Al-Dabagh, Mustafa
Alfat, Dilan
Ali, Abdi Malik
Ali, Said Abdirizak
Alppinen, Viivi Amanda
Alrashedi, Maram Husham Mohsin
Anttalainen, Jesse Eemil
Auranen, Petrus Jiri Johannes
Backman, Joonatan Sopandi
Bashir Mohamed, Ismail
Bustillo Salas, Jorge Alberto
Eerola, Joonas Janne Santeri
Elo, Viivi Johanna
Elwan, Omran
Farah, Abdihakiim Bashir
Forouhari Hassas, Arshia
Friman, Aleksi Petteri
Geedi, Abdiqadar Daahir
Gromoff, Mico Petteri Aleksanteri
Gråsten, Niklas Santeri
Hassan, Emran Abdikarin
Hatonen, Elmeri Alex Oliver
Heinonen, Niko Juhani
Holm, Arttu Eemil Jonathan
Hussein Abdi, Khalid
Huttunen, Jere Oskari
Huttunen, Lenni Akseli
Hämäläinen, Tomi Ilmari
Iiskola, Kristian Jari Joakim
Jaakola, Rasmus Antero Julius
Jäntti, Mika Pekka Ilmari
Kakkonen, Amanda Alexandra
Kaukoranta, Tariq Jarmo
Kela, Chali Kalevi
Keskinen, Jooa Oskari Aleksanteri
Kilpivaara, Anni Sofia
Kinnunen, Jaakko Johannes
Kokko, Kasper Heikki Robert
Konttila, Matias Santeri
Kruskops, Davis Edvards
Kurvinen, Kasperi Lassi Elmeri
Kurvinen, Laura Emilia
Kuurne, Elina Iida Sofia
Kuusamo, Roope-Petteri Kalervo
Laine, Emilia Sara Kristiina
Lehti, Ville Petteri
Lehtola, Joonas Pekka Samuel
Lähdesmäki, Lauri Lucas Rikhard
Malmberg, Jeppe Juhani
Mannila, Rasmus Johannes
Matilainen, Tuomas Seppo Santeri
Mattila, Karlo Jussi Antero
Mattsson, Lucas Caj Miguel
Meriläinen, Anton Julius Kristian
Meriläinen, Veera Julia
Mohamed Salad, Mohamed
Mohamed, Mohamed Farah
Mohamed, Osman Abdullahi
Mohamed, Rage Guhad
Mokhtari, Amin Ahmed
Nedkov, Tosho Krasimirov
Niemi, Miika Eliel Johannes
Ojanen, Ville Petteri
Omar, Mohamed Abdi Agane
Partanen, Aleksi Eetu Antero
Partanen, Roope Juhani
Perho, Miro Kristian
Petterson, Rasmus Willehard
Piistari, Anton Alexander
Pulkkinen, Ville Olavi
Päivinen, Tuukka Taneli
Rakkola, Väinö Verneri
Ramadani, Valmire
Riippa, Aarni Santeri
Ruokangas, Remmy Elias Hermanni
Ryhänen, Olavi Armas
Salih, Khawla Naseer
Savela, Juho-Matti Valtteri
Sejdijaj, Arlind
Siissala, Nico Olavi
Sillanpää, Joonas Erik
Sinikoski, Ville Valtteri
Siren, Anni Eerika
Sirkunen, Katrin
Soini, Henni Emilia
Sulin, Tuuli Pauliina
Sutinen, Jimi Henrig
Tamminen, Samuel Petri Juhani
Tarma, Aleksi Leo Petteri
Toivonen, Lauri Ilmari
Toivonen, Teo Valtteri
Trawally, Andreya Nyima Thomas
Träskelin, Miro Mikael
Tuhkanen, Eetu Mikael Antero
Tuurma, Sten
Tynkkynen, Jenna Johanna
Töyrylä, Ella Aleksandra
Vaara, Walter Eino Emil
Vesa, Oskari Johannes
Virtanen, Miko Miguel
Värttö, Erika Emilia
Yijälä, Tino Ville Valdemar
Yousefi, Sayed Mahdi

Omnia Koulutus, Leppävaara, Nuorten koulutus
Liiketalouden perustutkinto, pk

Haapalainen, Niko Aleksi
Hakarauta, Henrica Lidia
Kanninen, Markus Juhani
Peltonen, Suvi Hannele

Suomenoja

Omnia Koulutus, Suomenoja, Nuorten koulutus
Autoalan perustutkinto, pk

Aaltola, Niko Juhani
Abdi Mahamud, Abdirizak
Abdulhamed, Adam Joonatan
Abou Alfadel, Saeed
Alanen, Laura Susanna
Alijagic, Denis
Annala, Roni Otto Matias
Apell, Leo Kasimir
Arikan, Erdem Jeremi
Bildjuschkin, Tuukka Johannes
Elonen, Anton Tuomas Viljami
Eronen, Joakim Eemil
Ghassemi, Araz
Hakava, Rock Lucas
Hartikka, Samuli Kristian
Hassan, Jibril Mohamed
Heldan, Mikael Niklas
Herranen, Peetja Kristian
Hietalahti, Jesse Juhani
Hietamies, Rasmus Antero
Honkanen, Miko Jonatan
Hänninen, Jani Robert
Immilä, Jonna Iida Maria
Jaatinen, Teemu Olavi
Jaberi Khormouji, Vosough
Jokinen, Jaakko Onni Iivari
Jukka, Mikael Kristian
Jäntti, Sebastian Joona Mikael
Jääskeläinen, Eemil Oliver
Kariste, Kevyn
Karvonen, Riku Pekka
Keskitapio, Kalle Elmeri
Khaliki, Nader
Koivunen, Tobias Elmeri
Kuoppala, Reija Heli Hannele
Meskus, Sami Verneri Ukonpoika
Moazezi, Chalak
Muhola, Jan-Kristian
Muhola, Jim-Sebastian
Mustonen, Miro Juhani
Ngakwa, Doriant Musanzio
Ohtamaa, Jiri Mikael
Paananen, Kim Olavi
Pakkala, Teuvo Juhani
Pakkanen, Karl Johan
Pellinen, Petr
Pietiläinen, Miki Juhani
Pulkkinen, Aleksi Eero Arvi
Päivinen, Niko Kristian
Qallaku, Kastrijot
Qasin Gabow, Omar Abdiwali
Raiend, Danel
Rantala, Eetu Anselmi
Raunio, Jasmin Amanda
Roos, Tommi Santeri
Salmu, Leevi Tero Mikael
Siltala, Miro Juhani
Svahn, Benjamin Alec
Talvitie, Elias Johannes
Thianchaem, Naphat
Tienhaara, Topi Teodor
Tolvanen, Niko Petteri
Torvinen, Joona Noel Mikael
Weckman, Viljami Tuukka
Vihiniemi, Kim Olavi
Vokri, Redon

Omnia Koulutus, Suomenoja, Nuorten koulutus
Autoalan perustutkinto, yo

Jäppinen, Topias Sakari
Järvinen, Riina Elina
Jääskeläinen, Max Mikael
Karjalainen, Jasmin Julia
Kekäläinen, Lauri Juhani
Mutanen, Taneli Johannes

Opiskelupaikka on vahvistettava 29.6.2017 mennessä ja peruutuksesta ilmoitettava ensitilassa

Opiskelijavalinnasta lähetetään hyväksymiskirje kaikille valituille. Hakijoille, jotka eivät saa opiskelupaikkaa tässä vaiheessa, lähetetään Opetushallituksesta kirje sijoittumisesta varasijoille. 

Hyväksymiskirjeen mukana tulee opiskelupaikan vahvistuslomake, ohje todistuskopioiden liittämisestä sekä palautuskuori, jolla lomakkeet postitetaan tai palautetaan InfoOmniaan, Omnian Kirkkokadun toimipisteeseen tai Leppävaaraan InfoOmniaan. Huom. Ei muihin toimipisteisiin.

Opiskelupaikka pitää vahvistaa kirjallisesti pikimmiten, mutta viimeistään torstaihin 29.6.2017 klo 16.00 mennessä. Mikäli et ota vastaan opiskelupaikkaa, on peruutuksesta ilmoitettava ensitilassa sähköpostitse osoitteeseen haku@omnia.fi. Leppävaaraan valitut opiskelijat voivat käydä myös ottamassa paikan vastaan Upseerinkatu 11 tiistaina 20.6 ja keskiviikkona 21.6 klo 10-18 ja tutustua uuteen opiskelupaikkaansa.

Varasijoilta valituiksi tuleville opiskelijoille lähetämme esisijaisesti tekstiviestin heti opiskelupaikan vapauduttua.

Lisähaussa täytetään vapaiksi jääneet opiskelupaikat

Lisähaku alkaa 16.6.2017. Lisähaussa ovat haettavissa yhteishaussa täyttämättä jääneet koulutuspaikat. Haku tapahtuu osoitteessa www.opintopolku.fi.

Haku perusopetuksen jälkeiseen valmistavaan koulutukseen päättyy 25.7.2017. Haku tapahtuu osoitteessa www.opintopolku.fi. Tässä haussa haetaan Espoon ja Kirkkonummen kymppiluokille sekä Omniassa järjestettävään ammatilliseen peruskoulutukseen valmentavaan VALMA-koulutukseen.

InfoOmnia auttaa koulutusasioissa koko kesän

InfoOmniasta saa tietoa koulutusvaihtoehdoista, neuvontaa koulutukseen hakeutumisesta, yksilöllistä tukea, ja tarvittaessa ohjausta sopivien palvelujen piiriin.

Palvelupisteet ovat Espoossa osoitteissa Kirkkokatu 16 B, Espoon keskus ja Upseerinkatu 1-3, Leppävaara.

InfoOmnian yhteystiedot