Ajankohtaiset

Yhteishaussa 2019 Omniaan valitut uudet opiskelijat

Yhteishaussa Omnian ammatilliseen koulutukseen valittujen opiskelijoiden nimet ovat nähtävissä alla olevassa listassa. Julkaisemme alla vain niiden henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimen julkaisuun. Valitettavasti puhelimitse emme voi antaa tietoja valintoihin liittyen.

Lue myös miten vastaanotat paikan.

Jos jäit ilman opiskelupaikkaa, katso mihin voit vielä hakea opiskelemaan Omniassa.

Kirkkokatu

Tervetuloa Kirkkokadulle ☺! Tutustu opiskelijan oppaaseen.

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, pk

Astikainen, Aamu Lotta Alexandra
Halimi, Ali Sina
Hirvonen, Niko Kasper
Juntunen, Vella Anna Olivia
Karenius, Kamilla Kang Xi
Konu, Oona Alina
Laakkonen, Julia Jemina Camilla
Lahtinen, Amanda Aino
Lepik, Argo
Lindsten, Leila
Lönnström-Freitas, Mikaela Maria Tuulikki

Mailander, Karla-Kristina
Oleshova, Ekaterina
Pere, Elina Inkeri
Saranpää, Wilma Eleonora
Seppänen, Jeremy Christopher
Silvennoinen, Eemeli Janinpoika
Silventoinen, Santeri Jari Mikael
Sjöblom, Mea Maria
Suviste, Helis
Vepsä, Teresa Karolina
Viljakainen, Olga

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, yo

Averina, Valeriia
Bakker, Angelica Natacha Naomi
Hakarauta, Emil Henrik
Honkasalo, Johannes Sakarias
Lager, Nora Eveliina
Mellin, Filippa Ulrika Isabelle
Moilanen, Samuli Aleksanteri

Paajanen, Jaana Maria
Palviainen, Suvi Marita
Pitkänen, Toni Markus Tapani
Ryynänen, Jesse Aleksi
Schroderus, Vilhelmiina Valma
Sihvonen, Sami Kristian

Metalliseppäalan osaamisala, pk (Taideteollisuusalan perustutkinto)

Ahtikari, Alex Christian
Ekroos, Niklas Valtteri
Koivumäki, Kasperi Vilhelm Aukusti

Kuula, Kimi Aatos
Siiriäinen, Viivi Olga Amalia
Tapper, Viola Katariina

Metalliseppäalan osaamisala, yo (Taideteollisuusalan perustutkinto)

Blomroos, Jukka Eemeli

 

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, pk

Dzhukharov, Mansur
lström, Jasse Heikki
Holmberg, Mikael Elias
Hyrri, Albert
Jaber, Ali Kadhim
Jalava, Julian Henrik Alexandr
Juppi, Iivari Teo Jeremias
Koutuaniemi, Niko Luukas

Mäkelä-Virtanen, Jimi Artturi
Nakkula, Jukka Kalevi
Niukkanen, Jami Tapio
Paulamäki, Jenna Josefiina
Pokki, Eetu Samuli
Suumäki, Elmeri Aatos
Synaj, Jasmin
Taivaanranta, Toni Allan Sebastian

Puusepänalan osaamisala, pk (Taideteollisuusalan perustutkinto)

Hanstin, Johanna
Kiikeri, Konsta Iisakki
Koskinen, Janniina Kerttu Emilia

Paananen, Joanna Anni
Putaala, Elias Oskari
Teppo, Pietari Eliel

Puutarha-alan perustutkinto, pk

Hartman, Daniel Henrik
Koskelin, Valo Rei
Kytölä, Rosa-Maria Helena

Peura, Inka Sofia
Toiviainen, Eero-Pekka
Vuorenvirta, Riina Anna Maria

Puutarha-alan perustutkinto, yo

Haara, Lotta Katariina
Johansson, Erica Iris Amanda
Järvinen, Venla Elisa
Laine, Tia Netta Julia

Lamminaho, Miia Johanna
Manninen, Anssi Juhani
Ryynänen, Markus Kalevi

Puuteollisuuden perustutkinto, pk

Remes, Heikki Antero
Sokolova, Galina
Vaara, Mikael Petteri

 

Rakennusalan perustutkinto, pk

Abdi Absiye, Mahamad
Al-Tekriti, Mortada Jalil Ibrahim
Coulibaly, Amadou Abdoulrahman
Douglass, Luke Mikael
Helvilä, Evert Simo Veikka
Herranen, Miki Valtteri
Huimasalo, Tuuri Elias
Jayme, Angel Chris Joy
Jumppanen, Samuel Jonatan
Karttunen, Kasper Tobias
Koivisto, Jami Tapani
Lahtinen, Aleksi Kristian
Le, Antonio Thanh Long
Louhos, Lenni Veijo Tapio

Määttä, Otto Eemil
Määttä, Veikka Juhani
Okko, Aatu Aleksi
Peltola, Jimi Tapani Atenpoika
Rezaei, Ali Reza
Ruuskanen, Roope Topias Viljami
Saarinen, Lauri Vilhelm Tumelo
Salin, Sami Aleksi
Salo, Julius Aleksanteri
Salonen, Otso Mikael
Varpula, Kalle Matias
Viitamäki, Riku Oskari Mikael
Zegina, Malik Robert

Rakennusalan perustutkinto, yo

Äijälä, Nino Rikhard

 

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, pk

Abdullahi Jamac, Hafsa
Dunkel, Atso Ilari
Lehtonen, Aino Olivia
Loikkanen, Toni Arto Juhani
Mugisha, Emmanuel Culkin
Ostrovskaja, Aleksandra
Penna, Elli Kaarina
Ruokoniemi, Tilda Fredriikka Vilhelmiina

Sandin, Nicole Marielle
Savolainen, Elina
Träff, Oskari Allan Johannes
Varis, Joonas Matti Petteri
Wiikeri, Elli Emilia
Yliportimo, Henna Maija

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, yo

Halonen, Janni Katarina
Honka, Saara Aurora
Hukkinen, Kati Rosa-Helena

Lehtovaara, Heidi Kristina
Wivolin, Susa Mari Kristiina

Kirkkonummi

Tervetuloa Kirkkonummelle ☺! Tutustu opiskelijan oppaaseen.

Liiketoiminnan perustutkinto, pk

Dahlgren, Liisa Laura Johanna
Dauga, Merija Elizabete
Dremov, Valery
Laure, Viktoria Amanda
Maukonen, Juho Lauri Kalevi

Morga, Nikola Agnieszka
Mustonen, Tiitus Kalle Albin
Näätänen, Santtu Joonatan
Piiparinen, Pyry Ville Juhani
Tamme, Latifa Linda

Rakennusalan perustutkinto, pk

Amiri, Faizullah
Irshied, Marwan Nehad Casimir
Meskus, Fred-Kristofer
Numminen, Harri Kristian
Orlov, Aleksandr

Ploom, Cristopher
Reka, Mentor
Ruotsalainen, Rasmus Mikael
Saarenkoski, Elias Aleksanteri
Suuntela, Joel Ilmari

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

Hörhammer, Jasmin Ronya Desire
Jauhonen, Noora Emilia
Lezhneva, Angelina

Lohtander, Jasmine Maarit Birgitta
Massinen, Jere-Kristian Samuel

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, yo

Westerberg, Marjaana Elisabeth

 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk

Alander, Jaakko Eemeli
Andersson, Leo Reino Ensio
Huusko, Eelis Oskari
Jaanu, Tuomas Juhani
Jalovaara, Jyri Tapio
Kakko, Ossi Aleksanteri
Lankinen, Elias Artturi
Lappalainen, Olli Oskari
Lyyra, Jesse Eetu Ensio

Nkanga Eduardo, Gradi-Lutete
Paananen, Juho Antti Ilmari
Palokangas, Jaakko Ilmari
Ravia, Mikael Jimi Nuttapon
Saijola, Rony Eemil
Saksa, Niko Mikael
Salmi, Jere Mikael
Serkko, Mikko Martti Antero
Virtanen, Joonas Jussi Valtteri

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, yo

Heidari, Gholam Mostafa

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Elomaa, Ilmari Juhani
Kasurinen, Toni Kasperi
Kärki, Santeri Atte Ilari
Müürisepp, Andero

Penttinen, Pyry Onni Aleksi
Pylkkänen, Miki Olavi
Vahemaa, Trevor

Veneenrakennusalan perustutkinto, pk

Lipponen, Tommi Erik
Tammivuori, Tatu Sakari

 

Lakela

Tervetuloa Lakelaan ☺! Tutustu opiskelijan oppaaseen.

Elintarvikealan perustutkinto, pk

Ahmad Ziya, Yasmin
Ahonen, Anselmi Sulo Johannes
Baniadam, Aniela
Koivisto, Maria Sevasti
Larmasuo, Juulia Helena
Mandra, Mariete
Muhamud, Rahmo Mahamed
Nyberg, Matias Johan Christer
Nyström, Anni Ida Karolina

Pio, Doriz Mae
Remes, Annastiina Wenming
Riikonen, Maisa Andrea Jessica
Räsänen, Matti Juhani
Sneitz, Hanna Erika
Soranta, Emilia Alisa
Stefanovic, Teodora
Valge, Sten-Eric

Elintarvikealan perustutkinto, yo

Keskinen, Meeri Julia
Romana, Miila Selina

Ylirotu, Emilia Elisabeth Aurora
Zharkovskaia, Vera

Laboratorioalan perustutkinto, pk

Aghaveysi Mirhesari, Kamran
Hållfast, Aku Benjamin
Khalaf, Dalkash

Khavari, Giti
Kullberg, Joonatan Charlie Kiuru
Miettunen, Jesse Väinö Ilmari

Laboratorioalan perustutkinto, yo

Vainikainen, Mira Jaana Johanna

 

Matkailualan perustutkinto, pk

Anjani, Ananda Shabila Putri
Anttila, Samu Anselmi
Avinas, Violeta
Belõi, Hedily
Flores, Allyza Ricci
Gauffin, Ada Isabella Viola
Hammar-Staf, Jack Michael
Iivonen, Suvi Salla Ilona
Kalda, Elias
Killström, Maija Matilda
Kokko, Eerika Milja Maria
Lampenius, Adelina Christiina
Lumbaiyusos, Supakkaravadii
Långström, Jean-René Richard
Mankinen, Nia Dilek Alexandra
Manninen, Netta Emilia Vilhelmiina
Martikainen, Julia Josefiina
Marttinen, Ronja Erika
Mäntysalo, Mari Janna Julia
Mäntyvaara, Lila Peppiina

Nieminen, Melissa Alexandra
Niskanen, Sara Iita Juliaana
Nygård, Carolina Maria Sofia
Pajunen, Venla Aada Adeliina
Parikhan, Romana
Pessa, Jasper Leevi Erik
Pöllänen, Anni Maire Emilia
Suopajärvi, Veera Emilia
Taivaloja, Senja Andréa
Westerlund, Nils Victor Eric
Virta, Jasmin Ploichompoo
Vu, Maria
Zerihun, Rut Samuel
Ämmälä, Julianna Emilia

Matkailualan perustutkinto, yo

Pitkänen, Petri Leander

 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Al Bidiri, Dema
Amiri, Asghar
Arvola, Kalle Ilmari
Bärlund, Marcus Michael
Eronen, Eemeli Ukko Ilmari
Espo, Ilja Pietari
Fioktistov, Mikhail
Gumennõi, Dmitri
Hemtman, Ida Juliaana
Hotaki, Gulshan
Kuikka, Henna Maria
Laigren, Monica Daniela
Laurila, Rosa Pinja Raakel
Lemström, Janina Katriina
Leppäkoski, Lauri Johannes
Lindström, Anna Kristina
Marttinen, Katja Sanna Maaria
Mastosalo, Silja Susanna Olivia
Maula, Joona Juhani Jalmari

Nikitin, Nikita
Ollikainen, Aada Elisa
Palin, Pinja Emilia
Palmroos, Tomi Kristian
Päivinen, Jasmin Julia
Riikonen, Eppu Oskari
Sainio, Saara Tuuli Elina
Shah Mohammadi, Hiva
Siili, Aino Marja
Siitonen, Jere Hannes
Timonen, Ada Anniina
Veijalainen, Wilma Eveliina
Voinova, Eleonoora
Voutilainen, Joni Olavi Johannes
Yusuf, Nazmia

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, yo

Lehtinen, Anni Emilia
Nordström, Dino
Tuominen, Heta Laura Orvokki

 

Lehtimäki

Tervetuloa Lehtimäelle ☺! Tutustu opiskelijan oppaaseen.

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk

Aal-Zeyad, Dunya Fahem Abdulhussein
Adhikari, Bhawana
Ajanti, Jenny Kristiina
Balinca, Kimete
Bhattarai, Asmita
Björn, Sofia Jasmin
Deket, Sandra
Dovalo, Sandra Maria Emilia
Eskonniemi, Ella Linnea
Harju, Ella Olivia
Haverinen, Jenna Josefiina
Hult, Oona Milla Elisa
Jürna, Birgit
Kaarnajärvi, Wilma Emilia
Kalliomäki, Camilla Tuulia
Kivimäki, Mikaela Emilia
Koivisto, Sharon Elisabeth
Korhonen, Siru Suvi Inkeri
Koskinen, Nina Martta Josefine
Koskinen, Oona Karoliina
Kovalova, Yuliia
Kujanpää, Ida Ella Katariina
Lankinen, Ronja Emilia Tertit
Liukkonen, Emma Olga Elisabeth
Lumimäki, Martti Antero
Lutovinova, Darja
Lökström, Cecilia Nia
Markkula, Siiri Sofia
Martin, Ada Mariia
Mäkelä, Vilma Hanna Helena

Nyberg, Isabel Inga Kristina
Nygård, Ona Ella Margareta
Nyman, Nea Liisa Regina
Pavilainen, Ekaterina
Plotnikova, Valeria
Puolakka, Oona Lumi Pauliina
Puruskainen, Emmy Amanda
Päiväkumpu, Suvi Johanna
Raik, Urva
Ratinen, Aliisa Eveliina Marketta
Rosenlund, Carina Birgitta
Räisänen, Maisa Olivia
Sainio, Sonja Suvi Tuulia
Sheikhani, Nigar
Sidoroff, Jenna Eeva Emilia
Silanto, Sandra Ria Vanilla
Sorsa, Aada Julia
Tamminen, Minja Maria
Tiilikainen, Roosa Kristina
Troitskaja, Katri
Tuomennoro, Sara Kristiina
Tuomi, Yulia
Tuominiemi, Fiona Sofia
Vainio, Venla
Varis, Ellinoora Kristina
Veurla, Mea Linnea
Wollsten, Fia-Felicia
Vuonnala, Cristy Ann
Välimäki, Peppi Johanna

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, yo

Al-Obaidi, Harith Muthanna Hameed
Avellan, Amanda Lovisa
Fagerlund, Kira Christina
Gholami, Atena
Immonen, Laura Maria
Kemppainen, Anna-Hilja
Kivipõld, Terje

Lahtinen, Taru Juulia
Moilanen, Iida Vilhelmiina
Roiha, Emilia Isabel
Rönnqvist, Emma Lydia
Viita-aho, Mirja Kaarina
Witikainen, Veera Eveliina

Liiketoiminnan perustutkinto, pk

Abd-El-Mawlla, Sarah
Abdi Mustaf, Omar
Abdikarim, Ayan Mohamed
Ahlfors, Taica Marleena
Al-Ameri, Haya Bahaulddin Abdulhamza
Alaspää, Akseli Mikko Jalmari
Al-Faisal, Haora
Beqiri, Njomza
Böckerman, Inka Janina
Dang, Thuy Anh
Dukov, Elena Matilda
Dzhanbekov, Dzhanbek
Eklund, Max William Markus
Ekman, Aatu Juhani Jarnonpoika
El Gendy, Rahma
Erämaa, Anni Karoliina
Fehst, Silja Marlen
Ghazy, Mariam
Goldenberg, Camilla Isabel
Goncharuk, Dmitrii
Gustafsson, Silja Elina
Hakkarainen, Tomi Leonard
Hakulinen, Casimir Tuomas Tapio
Hama Sor, Razan Talim
Havia, Nico Kristian
Heinänen, Verner Hjalmar Jeremias
Hibay, Aeda Lunar
Hoffström, Mio Alex Antero
Holst, Oliver Max Jonatan
Husseini, Hamed
Javier, John Marvin
Juolahti, Rami Markus Johannes
Juvonen, Nico Kasper
Kauppi, Ronja Sofia
Kause, Robert Vihtori
Kettunen, Laura Kristiina
Kivimäki, Joakim Markus
Klein, Casper Emil
Konu, Iida Kristiina
Korhonen, Eemeli Oskari
Koskimäki, Matilda Wilhelmiina
Kotilainen, Joona Waltteri
Larjo, Nooa Ilmari
Larjos, Veikka Matias Eemeli
Lehto, Otto Severi Mikael
Lehtola, Karoliina Camilla
Leino, Antti Petter
Leppänen, Ada Emilia


Liimatainen, Jiri Markus Mikael
Lindblom, Venla Rosa Serafia
Lindqvist, Karl Matias Alexander
Lindsten, Roni Viljami
Loskin, Emmi-Maria Annikki
Lyyra, Sanni Elisabeth
Mattinen, Ida Sofia
Mattsson, Tiia Kristiina
Miettinen, Nella Ada Iines
Mohammad, Wida
Moisio, Nora Tuulikki
Multala, Santtu Aapeli
Mäkirinta, Niko Christian
Nenonen, Ville Henrik
Ngango, Anelka
Niemi, Rosa Anni Emilia
Niemi, Ville Herman Petteri
Nurmeleht-Kolokolov, Aleksander
Ojala, Olga Ksenja Albertina
Pikkarainen, Oliver Nino Benjamin
Putro, Milana Kristina
Qasim, Hajir Ahmed Qasim
Ranta, Lotta Olivia
Reijola, Iris Tiuku-Helinä
Ristamäki, Niilo Taavetti
Rouhe, Joonatan Eemil Olavi
Runonen, Karolus Jami Valdemar
Rönkkönen, Martta Loviisa Anneli
Saartoala, Joona Kasperi
Said, Amal Ahmed
Salomaa, Marina Miranda Alexandra
Santaluoto, Kasperi Vilhelmi
Sassi, Emmi Tuulia
Sirenko, Sofiia
Spångberg, Xenia Enna Cassandra
Statovci, Altina
Stillman, Miska Samuel
Sukselainen, Kristian Eljas
Sundberg, Syed Muhammad Khairi
Talola, Eemil August Anapat
Tuomiranta, Kristo Harry Johannes
Vepsäläinen, Aapo Oliver
Viinikainen, Henna Aino Annikki
Wikman, Bettina Rosa Karolina
Wikström, Miska Mikael
Västinsalo, Martta Katriina
Zuvela, Daniel Enrique
Öhman, Joonas Aapo Eemeli

Liiketoiminnan perustutkinto, yo

Butt, Hamza Nawab
Butt, Mahnoor
Koliseva, Sanna Sofia
Räsänen, Rasmus Kristian

Skyttä, Martin Pauli Kalevi
Svetlitsona, Vera
Tuominen, Lea

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, pk

Camara, Jainaba
Grahn, Niko Emil

Mahamud, Suad Mohamed
Marttonen, Elmeri Antti Jalmari

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

Abdikarim, Filsan Abdulkadir
Abdirahman Ibrahim, Ifrah Ismail
Adam, Ranija Mohamed
Ahjoniemi, Linnea Auroora
Ahmadi, Soleyman
Ahmed, Hamdi Mahamud
Ahmed, Ismahaan Bashir Hassan
Ahmed, Suweida Abdirahman
Akter, Lucky
Alanbari, Duha Mahmood Salman
Ala-Nisula, Erin Alexandra
Ali Nuur, Fahmo
Ali, Lara Peshraw
Arand, Elisa Katriina
Asghari, Mohammad
Atayee, Mohammad Qader
Blomerus, Angelika Marutsella
Casado, Elea-Rosa Victoria
Chaiyarat, Tithichaya
Chantinmathon, Suphitchaya
Danilova, Anna
Dinle, Muwada Suleiman
Dubaeva, Sumaja
Ebrahimi, Mohammad
Eskola, Anni Maria
Forsberg, Jani Johannes
Ghafari, Selita
Grabko, Alisa Maya
Grefberg, Serafiina Emma Marjatta
Grönlund, Minja Helena Marianne
Haji Ibraahim, Hussein
Halonen, Jasmin Sara Alisa
Hamada, Ayah K. I.
Heikkilä, Sara Emilia
Heikkinen, Nea Camilla
Hietanen, Nea Jannika Eveliina
Hovi, Vilja Matleena
Huovinen, Oona Eerika
Hurme, Emilia Karoliina
Hurri, Eveliina Sinikka
Hussein, Yahya Mohamed
Husseini, Elahe
Huuskonen, Vilma Vivian
Ilmanen, Hanna Elena
Jalonen, Jessica Julia
Janehei, Asrin
Jimaale, Samira Yusuf
Junnilainen, Emmi Olivia Viviann
Järvinen, Petra Maria
Järvinen, Veera Emilia
Jääskeläinen, Aada Katariina
Kalke, Susanna Sylvia
Kanaan, Melak Mohammed
Karhu, Miikka Elias
Karvonen, Ronja Susanne
Kautto, Joni Jalmari
Khudainazarov, Bulat
Koivistoinen, Laura Helena
Koivu, Karoliina Elsistina
Kolehmainen, Kia Maria
Kolehmainen, Nea Amanda
Konttinen, Saara Annika
Korsow, Arttu Oskari
Kortman, Minea Marie
Korvenranta, Jessica Karoliina
Koskinen, Saara Katriina
Kostina, Aleksandra
Kotaviita, Carolina Laura-Maria
Kovalainen, Henna Riina
Kuismin, Riina Birgitta
Kähärä, Venla Maarit


Laaja, Milla Aada Annika
Laakkonen, Satu Helena
Lahti, Maria Viola Helena
Lakkala, Venla Hannele
Laurila, Jemina Angelina
Lehto, Elsa Katriina
Leinvald, Keitlin Kerliin
Lempinen, Sini Alice Susanne
Leppänen, Ella Sofia
Liimatainen, Daniel Benjamin
Liimatta, Linnea Eleia Ester
Lith, Heidi Emilia Johanna
Lund, Alexandra Viktoria
Marniemi, Kiia Anna Katariina
Metsänranta, Tommi-Viljami Arvi Mikael
Miftari, Dafina
Mirembe, Aidah
Mohamud, Amina-Sahra Abdi-Rashid
Mykkänen, Rasmus Viljami
Nabizada, Javad
Nyholm, Viivi Julia Tuulikki
Ojala, Janita Julia
Olkkola, Joona Petteri Johannes
Outinen, Mila Maria Alexandra
Ozdamirova, Leyla
Paavola, Daniela Emilia
Palmu, Meri Helmi Elina
Parkkinen, Saana Emilia
Pasanen, Karoliina Eerika
Peimola, Celeste Agape Gabrielle
Pere, Getter
Pesonen, Kamilla Adele
Pikkarainen, Oskari Juhani Filemon
Puro, Jessica Sofia
Qiao, Dan
Rahikainen, Aava Cecilia
Rahko, Lotta Selina
Ratinen, Lyydia Hilja Sofia
Sabai, Prakaikaeo
Samatar, Abdiaziz Mohamud
Savolainen, Jenna Julia
Scholin, Vilma Johanna
Sejdaj, Laureta
Seppä, Aida Amida
Seppä, Saga Emilia
Sharifi, Yousif Kareem Ali Mohammed
Sirén, Wilma Julia
Sok, Yuk Solida
Stenberg, Eemeli Erik Wihtori
Suksanwiman, Sakdakorn
Suortti, Neea Kristiina
Susi, Nella Emilia
Teerimäki, Helmi Aurora
Tin Zar Wai, Tin Zar Wai
Tujula, Ida Katri
Turaev, Muslim Timurovich
Turunen, Kristina Anna Katrina
Turunen, Veera Erika
Valo, Vilma Matilda
Vidgren, Veera Sofia
Viljamaa, Alma Ilona
Vuollet, Tuuli Tuulikki
Vuorenmäki, Veera Susanne
Vähä-Vahe, Maija-Riitta
Ylönen, Lumi Anna Adeline
Äyrämöinen, Nicolas Onni Jonatan

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, yo

Järvinen, Jutta Nelli Marttiina
Kiiveri, Antti Aleksi
Lempinen, Saara Elina

Myrskysalo, Minttu Matilda
Mäki, Arttu Juho Samuli

Leppävaara

Tervetuloa Leppävaaraan ☺! Tutustu opiskelijan oppaaseen.

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk

Al-Gharrawi, Ali Abbas Humadi
Amini, Mustafa
Anttila, Saaga Tuulia
Baffour, Michael Kyei
Haohan, Dendanai
Henriksson, Emil Artur
Juselius, Onni Emil Alexander
Kelloniemi, Santeri Olavi
Kuki, Riku Valtteri
Kukkola, Joakim Aarre Kasimir
Kuparinen, Aku Viljami
Leppänen, Otto Eemeli
Luostarinen, Veeti M

atias
Mahamud, Bilal
Malk, Jimi Joel Aleksanteri
Mutanen, Nino Antero
Najjar, Gadi Jaspar
Palmu, Onni Eemil
Palosaari, Joel Elias
Peltola, Veikko Mikael
Sinikallio, Joni Tapio
Sällinen, Jere Oskari
Teder, Tauri
Vatanen, Otto Antti Viljami
Vikiö, Jere Ari Tapani

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, yo

Halonen, Kari-Matti Tapio
Nieminen, Juho Pekka
Tarkiainen, Pasi Jukka-Pekka

 

Liiketoiminnan perustutkinto, pk

Anttila, Jessica Elina
Bhandari, Asha
Bildjuschkin, Nuutti Juho Eemeli
Brandenburg, Leo Rikhard
Bäckström, Joel Matias
Caleca, Luca Alessio
Dannbom, Hanna Kristiina
Elo, Taavi Alexander
Falenius, Jesse Erik
Flori, Gabriel Ikwa
Fredriksson, Rasmus Pekka Antero
Geramishirazi, Soolmaz
Hedenstam, Eliel Atle August
Heinalo, Jarel
Heiskanen, Jimi Juhani
Heiskanen, Lauri Samuel
Ikäheimonen, Ilari Johannes
Jama, Mahamed Awil
Jõgi, Viktoria
Jokinen, Inka Minja Valentine
Kaján, Jesse August Sebastian
Kimask, Andrea
Korovin, Timofey
Koskinen, Otso Oskari
Kronlund, Veeti Matias
Kuoppamäki, Sofia Mikaela
Kuronen, Vilhelm Kimmo Henrik
Kuusmaa, Angely
Kähkölä, Topias Oskari
Lahti, Lotta Olivia Annika
Lampi, Eemil Oliver Olavi
Larionova, Kelli
Laukkanen, Totti Ukko-Pekka
Lehtinen, Apinya
Leier, Josua Marten
Leppälä, Iia Lotta
Lindkvist, Robin Markus Sebastian
Liukkunen, Joona Pekka Daniel
Lönn, Leevi Elias Michael

Maher, Khaled
Mikkola, Elmeri Aleksanteri
Mohamed, Abdi Mohamed
Muchanga, Helton Nwety Betuel
Mulumba, Etienne Mutekete
Mutesi, Divine
Männistö, Max Sebastian Herman
Niskanen, Jooa Julius
Oinonen, Tessa Sofia Emilia
Ollikainen, Eliel Jonathan
Paastela, Aava Emilia Alexandra
Pall, Joonas
Pallaskivi, Aava Inkeri
Pennanen, Aki Mikael
Perkkiö, Niiles Aapeli
Pihlström, Anna Alexandra
Pulkkinen, Otto Rickhard
Puolakka, Tommi Daniel
Qurbani, Mehday
Rautanen, Mimmi Olivia
Rautio, Delee Daniel
Ristola, Sasu Jonatan
Sakhizadeh, Ali
Salmela, Emil Julius
Sirén, Justus Onni Valdemar
Skriko, Leevi Alexandr
Supho, Chiranan
Svärd, Tuulia Helena
Tirinen, Pinja Krista Erika
Toikka, Matias Otto-Odert Olavi
Törmälä, Akseli Viljam Tomminpoika
Waak, Riyaz
Waak, Sohrab
Vainio, Iiro Verneri
Vainio, Veeti Mainio Juhani
Waseem, Sameer
Virta, Veeti Saulinpoika
Väistö, Saku Henrik
Väyrynen, Niko Matias
Yli-Kokko, Julius Eemeli

Liiketoiminnan perustutkinto, yo

Musse, Zuber Ali
Salomaa, Ilari Johannes
Sissonen, Joonas Aleksanteri

 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk

Aminyar, Mohamad Bilal
Brandes, Miro Aleksi Kristian
Eerikäinen, Aleksi Ville Pekka
Egorov, Semen
Flykt, Eelis Oskari
Grigoras, Julius
Heiskari, Petri Samuel Ilmari
Henriksson, Eero Mika
Herranen, Mauno Severi
Hosseini, Rohollah
Jääskeläinen, Juho Valtteri
Kaikkonen, Sanni Annika
Kallio, Matias Kristian
Kalpala, Leevi Olavi
Karppinen, Elias Verneri
Kattilakoski, Jero Heikki Tapio
Korhonen, Viljami Mikael
Koskinen, Olivia Naomi
Kotalampi, Atte Kasperi
Könönen, Helmi Elina
Laine, Akseli Eemil Juhani
Lansola, Mikael Otto Oskari
Lemmetyinen, Leo Juhani
Liimatainen, Matias Sebastian
Lindholm, Niclas Carl August
Lindsten, Miika Juhani

Malmberg, Lukas Mikael
Nystén, Alf Jasperi
Nystén, Niklas Oskari
Pahalahti, Aatu Heikki Jooseppi
Panday, Sudip
Rajab Ali, Mohammad Jafar
Reinikainen, Akseli Jaakko Ilmari
Romppanen, Samuli Aleksanteri
Saarentaus, Aleksi Otso Eemeli
Salmi, Aino Julia Katarina
Stenvall, Jerry Johannes
Sundén, Ronny Patrick Sebastian
Suomela, Mathias Sebastian
Tallgren, Zakarias Mikael
Tapaninen, Nante Artturi
Therman, Erkko Matias
Tiilikainen, Vertti Kasperi
Tuominen, Rasmus Eemeli
Uuskoski, Patricia Chonticha
Vaappo, Tuomas Kristian
Varhala, Santeri Elias

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, yo

Blomqvist, Lukas Alfred
Lassila, Matti Emil Johannes

Taskinen, Aarne Oskari
Virág, Ervin

Talotekniikan perustutkinto, pk

Aalto, Tuomas Aapo Kalervo
Ahmadi, Armin
Al-Qased, Mohammed Ali
Atilmis, Yusuf Can
Bekric, Rasim
Bibani, Haudeng
Dha, Reh
Enqvist, Vilppu Julius
Harju-Jeanty, Jesse William
Hatanpää, Rasmus Arttu Arimo
Heilala, Roope Oliver
Hietikko, Rasmus Iivari
Himmanen, Juho Kaarlo Elias
Hosseini, Khodadad
Huhtamäki, Teemu Petteri
Hämäläinen, Valdo Samuel
Häyrinen, Anton Alvar Tapani
Immonen, Roy Oscar
Jalkanen, Justus Johannes
Jalonen, Niki Nonne
Kaikkonen, Onni Pekka Juhani
Karimi, Nawid
Kaukoranta, Artturi Johannes
Keinänen, Samu Markus Juhani
Khanzadeh, Mortaza
Khurshid, Rebin
Khurshid, Äri
Kovanen, Walter Isak
Laine, Johannes
Lampinen, Ukko-Pekka Johannes
Lankinen, Weikka Elmeri

Litsilä, Leevi Henrik
Lukkala, Ville Väinö
Maciuca, Martin
Maijala, Kristian Kalevi Allan
Mustola, Jami Wilhelm
Najafi, Gholam Abbas
Nertola, Jasper Mikael
Nieminen, Otto Johannes
Nousiainen, Emil Christian
Nurmi, Samu Luka Sakari
Olenius, Joona Johannes
Ollberg, Robert Christian
Piirioja, Alex
Pirinen, Otto Elmeri
Pirttijärvi, Vincenzo Eski
Puhakka, Juho Elmeri
Rezaei, Ghasem
Safdari, Hussein
Shafie, Rashed
Sundberg, Gary Casper
Söderberg, Sami Kalevi
Traore, Akeem Elijah
Turunen, Jere Ensio
Tusima, Chinedum Daniel
Ventsel, Rasmus
Vornanen, Jesse Kasperi
Vuorenheimo, Jonas Waltteri
Vuorisalo, Jooa Veli Oskari

Talotekniikan perustutkinto, yo

Jyvälahti, Jere Ilmari
Korhonen, Jesper Juhani

Lehtimäki, Lasse Petteri
Merta, Tiia Katariina

Teknisen suunnittelun perustutkinto, pk

Abdi, Mahin
Esselström, Micke Anton Tobias
Kinnunen, Oskari Rasmus
Lundström, Viivi Lotta Aurora

Lyytikäinen, Jemina Katariina Andromeda
Metcalfe, Jonne Josh
Miettinen, Essi Aino Olivia
Niemi, Emmi Julia

Teknisen suunnittelun perustutkinto, yo

Khutter, Iuliia
Toiviainen, Jimi Ilmari Johannes

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, pk

Ampiala, Niilo Juhonpoika
Faqihe, Asadullah
Hallasaari, Heikki Tapio
Hanslin, Lucas Aaron
Häkkilä, Atte Eemeli
Jama, Abdirihiim Mahamed
Kallioniemi, Jussi Mikael
Kauppinen, Jami Taavi
Kobayashi, Aku Olavi Kristian
Kosunen, Kalle Antti Kalevi
Kyhäräinen, Joona Matias Petteri
Leskinen, Henri Eemil
Liimatainen, Eetu Juhani
Lindgren, Micolas Martin
Luova, Onni Sakari
Lyytinen, Luka Matias
Meriaalto, Bianca Yasmin
Michelson, Marius


Noori, Masoud
Omer, Abdirisak Said
Orav, Kristjan
Paavilainen, Manoa Danilo Francesco
Peltola, Rasmus Oliver
Purtilo, Jooa Benjamin
Ranta, Jesse Juhani
Riippa, Petteri Jere Antti
Sallinen, Juuso Johannes
Slip, Lauri Oliver
Suntila, Niko Patrik Mikael
Suominen, Joona Kalle Tapani
Viinikainen, Juho Onni Santeri
Vuorinen, Ville Verner
Äyrämöinen, Jan Sven

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, yo

Gröhn, Ilmo Simeon
Rantala, Arttu Onni Elias
Ruotsinsalo, Ricu Aleksi

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Aalto, Samu Antero Rafael
Ahde, Antti Martti
Ahmadi, Nasser
Aland, Robin
Al-Zoubi, Zakaria
Darth, Milla Sofia
Falck, Leo Teemu Aleksanteri
Forsström, Paul Erik Alexander
Güneysel, Mete Petteri
Habibi, Hafizollah
Harvala, Perttu Viljami
Heikkinen, Aleksi Johannes
Huhtiniemi, Matte Luukas
Ignatius, Niko Aleksi
Jokelainen, Rasmus Mikael
Kaijalainen, Roni Markus Tapani
Kangasmäki, Atte Santeri
Kasteenpohja, Ilmari Mikael
Kauranen, Kai William Matthias
Kavekari, Juho Sakari
Kekkonen, Jeremia Samueli
Keto, Joel Matti Henrik
Kolari, Tuomas Oliver
Kurkela, Miro Aleksanteri
Lennartz, Noora Emilia
Luhtanen, Eeli Valtteri
Lundell, Kimi Mikael

Martikainen, Matias Valentin
Meriluoto, Niko Juhani
Mäkäräinen, Risto Erkki Juhani
Nuut, Kirke
Nätynki, Taavi Samuel Antero
Oinonen, Aleksi Oliver
Pajari, Tommi Lucas Waltteri
Pajunen, Joel Sakarias
Pikkumäki, Viljami Jooel
Puupponen, Simo Ilmari
Rahunen, Otto Eemeli
Rinne, Mikael Matias
Roiha, Nuutti Tapani
Rusthollkarhu, Riiko Rurik Adam
Safdari, Hasan
Sriboon, Jakkapong
Statofci, Elfanos
Suomalainen, Iiro Olavi
Tuunanen, Onni Armas Ensio
Törmä, Mikael Antero
Vesalainen, Tatu Aaro Oskari
Westerholm, Waltteri Wilhelm
Viitasalo, Jesse Oskar
Virtanen, Riku Olavi

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, yo

Fagerholm, Rainer Erik
Mallasto, Oona Irmeli Katharina
Tang, Kwok Ming-Tony

 

Turvallisuusalan perustutkinto, pk

Alaviiri, Silja Eva Augustiina
Ali, Mubarak Ahmed
Beyai, Mustafa
Eilola, Elias Aleksanteri
Eriksson, Lauri Mikael
Haidari, Amir Hosein
Hinnosaar, Erika
Hokynar, Valto Vilhelmi
Holmberg, Akseli Antero
Hämäläinen, Joni Antton
Järvisalo, Eetu Artturi
Kiel, Titus Benjamin
Kumpulainen, Elisa Aino Tuulia
Kuukka, Anni Maija Kaarina
Laitinen, Akseli Juho Olavi
Lindqvist, Sella Johanna
Loukiainen, Edith Kristiina
Malm, Max Joonatan

Nummelin, Emma Ida Sofia
Nurmi, Joona Veikko Ilmari
Nylund, Rasmus Allan
Nyman, Elias Aleksanteri
Palokangas, Miika Elias
Peltola, Miska Aleksi Juhani
Poto Matalanzambe, Gabriella Rebecca Patty
Pääkkönen, Pihla Lotta
Rantanen, Ida Alina Lumikki
Rohani, Ali
Saarinen, Rasmus Sakari
Saaristo, Julia Aurora
Salih, Sergen
Sipilä, Miika Veikko Valtteri
Tuomi, Liisa Maria
Tuominen, Génesis Kristiina
Tuononen, Mikko Tapani
Uddin, Mozammil Ahmed Farooq

Turvallisuusalan perustutkinto, yo

Sippola, Emma Sofia Tuulikki

 

Suomenoja

Tervetuloa Suomenojalle ☺! Tutustu opiskelijan oppaaseen.

Autoalan perustutkinto, pk

Airaksinen, Jani Onni-Matias
Al-Amiri, Jusif
Balk, Onni-Oskari Benjamin
David, Dean Angelo
Ekholm, Oskari Samuel
Eljas, Elari
Gashumba, Michael
Gesterberg, Henry Erik Mikael
Grönberg, Jeremy Tatu Patrick
Gurzhiy, Roman
Havu, Vertti Veeti Viljami
Helin, Anton Edvard
Hämäläinen, Santeri Sakari
Häyry, Jere Risto Rainer
Ikävalko, Lari Eetu Ilmari
Joutsimies, Rasmus Ewert
Kalliokoski, Leevi Mikael
Khan, Zaki Abbas
Koivu, Saku Juhani Gabriel
Kolehmainen, Jesse Artturi
Konsa, Raimo
Krimou, Mohammed Abdullah
Kuusisto, Sauli Kristian
Kuznetsov, Alexey
Lahtinen, Saku Matias
Laukkanen, Julius Eemil
Lehtikangas, Aaro Toivo Tapani
Lehto, Peter Anders
Lehtonen, Lasse Johannes
Liedes, Samu Mikael
Lindholm, Aleksi Tapani Micael
Lindström, Erkka Paul
Lydman, Dean Christian


Makiqi, Merita
Mandra, Marko
Masalin, Eeli Otto Eemeli
Mohammadi, Mohammad
Mustafa, Behar
Nummela, Lauri Topias
Nurmi, Eetu Ilmari
Palonen, Crista Marica Tuulia
Palonen, Sari Johanna
Panttila, Juuso-Petteri
Patosalmi, Oliver Julius
Peltola, Ossi Ensio
Pitkänen, Eemil Joona Juhani
Rissanen, Adam Daniel
Salmela, Simo Onni Tapani
Sarvas, Matias Olavi Teronpoika
Seppälä, Arthur Karl Ensio
Seppänen, Elias Antton
Smerling, Robert Brandon
Sojakka, Saku Petteri
Suutari, Krista Susanna
Tallberg, Saku Aleksi
Tammenpää, Dimi Christian
Toikka, Eelis Onni Matias
Vahtre, Fredy
Vainio, Tuuli Teea Amanda
Vannela, Sakari Benjamin
Zamorin, Juri Johannes

Miten vastaanotat paikan?

Voit tehdä sen sähköisesti tai paikan päällä. Lue tarkat ohjeet paikan vastaanottamiseen.

Mitä jos et saanut opiskelupaikkaa?

Omnia tarjoaa vielä monia vaihtoehtoja aloittaa opinnot syksyllä. 

InfoOmnia auttaa koulutusasioissa koko kesän

InfoOmniasta saat tietoa koulutusvaihtoehdoista, neuvontaa koulutukseen hakeutumisesta, yksilöllistä tukea, ja tarvittaessa ohjausta sopivien palvelujen piiriin.

Palvelupisteet ovat Espoossa osoitteissa Kirkkokatu 16 B, Espoon keskus ja Upseerinkatu 1-3, Leppävaara.

Katso InfoOmnian yhteystiedot