Ajankohtaiset

Yhteishaussa 2018 Omniaan valitut uudet opiskelijat

Yhteishaussa Omnia Koulutukseen valittujen opiskelijoiden nimet ovat nähtävissä alla olevassa listassa. Julkaisemme alla vain niiden henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimen julkaisuun. Valitettavasti puhelimitse emme voi antaa tietoja valintoihin liittyen.

Lue myös miten vastaanotat paikan ja mihin voit vielä hakea opiskelemaan Omniassa.

Kirkkokatu

Tervetuloa Kirkkokadulle ☺! Tutustu opiskelijan oppaaseen.

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, pk

Aarnio, Iris Sofia Susanna
Al-Mitwalli, Ahmed Moatmed Jamal
Carpelan, Oliver Bailey
Efimov, Artur
Gustafsson, Jimi Valtteri
Harberg, Minja Ada Emilia
Hesselgren, Janette Jemina
Hietala, Tuisku Maria Peppiina
Hyttinen, Johanna Emilia
Hyvärinen, Maija Helmi Anneli
Junikka, Jasmin Lahja Victoria
Kauppila, Niklas Benjamin
Kelkka, Mira Julia Eerika
Koho, Suvianna Elina
Komulainen, Emmi Eveliina
Kuusi, Nora Janika Maria
Laakkonen, Patricia Saranchana
Loskin, Veeti Eemil Kristian
Majander, Alli Matilda
Marstrander, Oskar Elias
Mertanen, Noona Jessica
Metsäkoivu, Matilda Maria
Ojansuu, Simona Maria Fredrika
Pouru, Roza Kaarina
Pousi, Veera Emilia
Prami, Janika Eveliina
Puhakka, Joonatan Niko-Antero
Rantanen, Krista Maria
Rezai, Mehdi
Sahlberg, Suvi Karoliina
Silaste, Enia
Siljama, Joona Väinö Olavi
Sissonen, Milja Elina
Tommila, Rasmus Rafael
Vainio, Joanna Aurora
Virtanen, Nora Jessica Isabella

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, yo

Arola, Olivia Julianna
Askolin, Tea Eleonora Marika
Asov, Kirill
Grishko, Antonina
Hallikainen, Mauno Sakari Elia
Helin, Pyry Taavi Juhani
Juslin, Solveig Joanna
Järvinen, Jenna Iida Franceska
Kumpulainen, Vilma-Sofia
Nissilä, Miika Benjamin Johannes
Nurmi, Janica Karoliina
Pyykkö, Jasu Petteri
Salminen, Veera Maria
Salonen, Saaga Serafiina
Samelin, Riina Albertina
Uljala, Samuli Johannes
Vierula, Sini Maria
Viirret, Elsa Annika

Puutarha-alan perustutkinto, pk

Leinonen, Julia Emma Katariina
Liimatta, Ullamaria Johanna
Telke, Susanna Maria
Kling, Lasse Petteri
Häkli, Niko Petteri
Tikander, Emma Julia Sarlotta
Rajamäki, Markus Jonatan
Hietanen, Anna Kerstin Henriikka
Kontkanen, Henrik Rafael

Puutarha-alan perustutkinto, yo

Pajari, Heidi Hanna Maria Rimmi, Henna Kaisla Elisa

Puuteollisuuden perustutkinto, pk

Niemi, Miska Anton Johannes Puoliväli, Tatu Antero

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto pk

Aloui, Sami Yasin
Ignatius, Toni Kristian
Jäntti, Kaapo Elias
Kuusivaara, Joonas Ilari
Leppänen, Eemil Oskari
Palviainen, Mila Sanni-Maria
Pietarinen, Hanne-Mari Annukka
Viitanen, Taneli Antton

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, yo

Salminen, Jenni Henriikka  

Rakennusalan perustutkinto, pk

Alén, Ville Mikael
Asolli, Mërgim
Azimi, Abdul Ghafar
Babak, Sebastian
Björkman, Atte Nestori
Daud Salad, Mohamed
Ekebom, Emilia Cassandra Johanna
Eloranta, Jaro Oskari
Gashi, Eduart
Glumow, Miro Sergei Johannes
Hakanen, Ville Petteri
Immo, Minttu Emilia
Jallow, Justus Sehou Yusuf
Janabi, Othman Mahmood Hamad
Kleemola, Oskari Onni Johannes
Koljonen, Juho Eemil Oskari
Korbelainen, Jan Karl
Leino, Aatu Oskari Ossian
Lindholm, Kasper Arvid Rafael
Lindroos, Antti Sakari
Mahamud, Maajid Abdihamid
Mehtonen, Vili Juhani
Mohammadi, Ismat
Mäkäräinen, Noora Hanna Maria
Määttä, Veikka Juhani
Ndayishimiy, Pascal
Päivinen, Niko Kristian
Rajaharju, Janne Artturi
Ramstedt, Jami Eemeli Olavi
Tiittanen, Toni Pekka
Turunen, Jimi Daniel
Vahlsten, Joachim Michel Christian
Vainio, Justus Jalmari

Rakennusalan perustutkinto, yo

Oja, Jarkko Juhani  

Metalliseppäalan osaamisala, pk (Taideteollisuusalan perustutkinto)

Alaviiri, Saara Inkeri Vilhelmiina
Hakava, Rock Lucas
Hallapää, Essi Deniz
Järvi, Noora Emilia
Järvinen, Elmeri Matias
Ristola, Jaakko Juhani
Rytkönen, Riki Kalevi
Savinainen, Anniina Marita

Metalliseppäalan osaamisala, yo (Taideteollisuusalan perustutkinto)

Himmanen, Martta Emilia
Kajander, Lotta Marika
Tarvas, Sami Eemeli

Puusepänalan osaamisala, pk (Taideteollisuusalan perustutkinto)

Ekman, Sara Maria
Nikkilä, Daniela Maria Anoucha
Paananen, Kim Olavi
Penttinen, Otto Julius
Tamminen, Tim Totte Mathias
Taponen, Iida Eveliina
Wallenius, Ninny Johanna

Puusepänalan osaamisala, yo (Taideteollisuusalan perustutkinto

Myllyluoma, Hilma Orvokki
Salomaa, Jani Jussi Tapio
Valkeapää, Niilo Nikolaos

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, pk

al-Jlehwi, Amal Ameer Hsoni
Burgja, Andra
Koho, Satu Maria
Kurvinen, Matilda Sofia
Prittinen, Pihla Marjatta Aleksandra
Saaristo, Julia Ida Emilia
Tarvas, Ella Amanda

Kirkkonummi

Tervetuloa Kirkkonummelle ☺! Tutustu opiskelijan oppaaseen.

Autoalan perustutkinto, pk

Kosunen, Jim Thomas Christian Saaid, Mohammed Shero

Liiketoiminnan perustutkinto, pk

Bakhtiyari, Mojtaba
Forss, Néa Pauliina
Henriksson, Oskar Julius
Hytönen, Wertti Mikko Olavi
Kaskenpalo, Eve Alina Aleksandra
Lappalainen, Lauri Juhani
Nyholm, Anton Aleksi Mikael
Pesonen, Aku Vihtori
Roudak, Ilja
Saukkonen, Ranja Mia Maria
Turunen, Aatu Viljam Aapeli

Rakennusalan perustutkinto, pk

Harkko, Emil Santeri
Kutvola, Johan Matias
Laiho, Daniel Emil
Laird, Anssi Ronan
Naghavi, Nazif
Puolakka, Rasmus Vili Rikhard
Pöyry, Panu Artturi
Ruotsalainen, Rasmus Mikael
Rölkov, Stenver
Saeed, Mohammedulameen Ali
Sormunen, Roni Juhani
Wallenius, Kaapro Isak
Välimäki, Aku Ensio
Vänskä, Valtteri Anton

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

Alsalehi, Reveen Dlshad Mohammed
Grundström, Katarina Julia Matilda
Junnilainen, Olga Emilia Liliann
Nurmi, Julia Ida Maria
Rantanen, Veera Amanda
Voutilainen, Milla Karoliina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, yo

Asis, Francis Leo
Koliseva, Sanna Sofia
Obeng, Eric Kwasi

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk

Ahlberg, Elina Sara Maria
Azizi, Abdulmalek
Holmberg, Casper Benjamin Adrian
Levänen, Arttu Eemeli
Mikkilä, Jere Hannu Juhani
Palasvirta, Otto Ilmari
Rajala, Tomi Johan
Rezaei, Mohammad Mahdi
Seppänen, Jussi Ilari

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, yo

Iacoviello, Miguel José  

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Al-Bayati, Hussein Ali Mohammed
Bravo, Sebastian Samuel
Jamal, Noor Mohammed
Kaisla, Roni Kristian
Laurikainen, Konsta Juhani
Mahmud, Tony Nor Samir
Sidayon, Kyle Leenard
Teiskonen, Lauri Tapani Jalmari
Walander, Jesper Benjamin Maximus
Varjotie, Jukka Erdem

Lakela

Tervetuloa Lakelaan ☺! Tutustu opiskelijan oppaaseen.

Laboratorioalan perustutkinto, pk

Alargha, Heba Rummukainen, Niko Pekka

Laboratorioalan perustutkinto, yo

Heidari, Najmeh Viholainen, Meri-Ly

Matkailualan perustutkinto, pk

Aalto, Tiia Elli Tuuli
Alanen, Jenni Susanna
Ali, Sahro Nur
Darroman Basto, Raquel
Hämäläinen, Lauri Eemeli
Juka, Emilia Amanda Christina
Järvinen, Jasmin Meeri Pauliina
Kaiser, Celinda Opokuah
Kangasperko, Saija Hely Karoliina
Kantola, Jasmin Isabel Caroline
Karelson, Kelly
Ketonen, Mia Karolina
Kilpivaara, Anni Sofia
Kosonen, Heidi Marjatta
Lehmus, Venla Karoliina
Lindblom, Aava Olivia
Luostarinen, Miisa Maria
Oksanen, Joenna Kati Eerika
Paglant, Andero
Pajula, Tiitu Ronja Julia
Palkoranta, Miro Matias
Palosaari, Tiia Kaarina
Pasanen, Siiri Eevi Maria
Piitulainen, Daniela Tinka Melina
Ratilainen, Pinja Sara Miranda
Räsänen, Nea Emilia
Salama, Janette Emilia Sofia
Saleh Abdalla, Abdalla
Salonen, Noora Elisa
Soinio, Aaro Jari Olavi
Sorri, Viivi Veronica
Tsastina, Veronika
Törrönen, Mia Christina
Vihtonen, Annina Lotta Emilia
Äikää, Maritza Tatjana

Matkailualan perustutkinto, yo

Kivelä, Lotte Sofie Dorthy-Caren
Laine, Salla Eveliina
Otabor, Benjamin Ifeanyi
Saarinen, Angelica Jasmin
Sundholm, Carl-Anton Paul
Wei, Yingzhen

Elintarvikealan perustutkinto, pk

Arslantas, Hatice
Barck, Vilma Sofia
Blomqvist, Julia Marianne
From, Weronika Anna
Haapala, Rea Erica
Heinonen, Sanni Sofia
Ignatius, Cecilia Nina Katrina
Kaunisto, Julia Liisa Marianne
Lång, Patrik Matias
Makkonen, Mimmi Lotta Karoliina
Nissinen, Lempi Viljamari Inkeri
Penna, Elli Kaarina
Rantanen, Telma Camilla Gustava
Salomäki, Ida-Emilia Linda Charlotte
Tullila, Merili Aida Aurora
Ushakova, Tatiana
Viemerö, Emilia Iris Katarina

Elintarvikealan perustutkinto, yo

Kuhlman, Ida
Laine, Erika Linnea
Lind, Saija Marianne
Martikainen, Elena Sara Irene
Nummi, Noora Emilia
Pruuli, Kaidi
Taivassalo, Heidi Tuulikki

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Aas, Oona Anna-Lena
Abdi, Basro Aidiid
Ali, Joonatan Alex
Anttila, Sini Amanda Aurora
Arnkil, Tuomas Matias Benjamin
Arvola, Kalle Ilmari
Bergström, Kim Patrick
Cruz Quishpe, Evelin Susana
Dahmane, Ismail Mohammed
Dolk, Roni Johannes
Eriksson, Rasmus Emil Michael
Gerkman, Valdemar Nikodemus
Granlund, Miska Matias
Hartikainen, Ahti Kalervo
Hokkanen, Mira Kaarina
Honkanen, Aku Eemeli
Julkunen, Linda Margitta
Järvelä, Ronja Emilia
Kallinen, Marla-Emilia Mathilda Alexandra
Kemppinen, Lauri Ilmari
Kilpeläinen, Veeti Samuel
Koskinen, Aaro Hemminki
Kostiainen, Jemina Kukka Pauliina
Kurt, Sah Yasin
Latvakoski, Johanna Henriikka
Lehtonen, Sanni Josefiina
Lindgren, Vilma Piritta
Lorsing, Nitchakan
Mansala, Atte Eemeli
Mastosalo, Silja Susanna Olivia
Merimo, Mette Amanda Viola
Monin, Dmitrii
Nevalainen, Noora Katriina
Pilkottu, Janniina Sarianna
Raiesmaa, Jean-Erik
Rajasaari, Tinja Violet
Rand, Liz-Beth
Rasila, Jessica Lina Aliisa
Ruusuvaara, Venla Maria Katariina
Ryhänen, Eerika Lea Alexandra
Rönkkönen, Martta Loviisa Anneli
Saikkala, Leevi Ilmari
Salonen, Mira Isabella
Seppik, Sergei Stassi
Seppä, Aida Amida
Spiliotis, Panteleimon
Säppi, Miika Johannes
Tamminen, Tiia Tuulia
Toikkanen, Tilda Heta Vilhelmiina
Troitskaja, Katri
Unhola, Kristianos Jari Matti
Waara, Alisia Angeliina
Vacker, Eila Adrienne
Vuori, Jasmin Katariina

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, yo

Ajayi, Funmilayo Olutoyin
Alavuotunki, Tuomas Aleksi
Minkkinen, Nina Mirjami

Lehtimäki

Tervetuloa Lehtimäelle ☺! Tutustu opiskelijan oppaaseen.

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk

Abdalla, Maryam
Abdirahman Ibrahim, Fahima Ismail
Bollström, Sofia Mirikli Tatjaana
Enqvist, Alma Eveliina
Forssell, Janette Yvonne
Hall, Vera Maria Sofia
Hani, Naima
Harjula, Hilla Emilia
Hohtari, Pinja Eerika
Hokkanen, Henna Riina
Jaiswal, Renu
Jukka, Maria Johanna
Korhonen, Emmi-Julia Annetta
Könssi, Jenna Jessica
Laasonen, Emma Olivia
Lehtonen, Julia Maria Magdaleena
Lehtonen, Sinja Josefiina
Lindholm, Hilla Maria
Lähteenmäki, Roosa Orvokki
Mantila, Joanna Elisabet
Meriläinen, Neea Satu Marketta
Mäkelä, Milla Katariina
Mäki-Paavola, Nea Johanna
 
Niemi, Milla Matilda
Nikali, Neea Hannele
Nyholm, Ella Jessica Katriina
Õun, Hedy
Palo, Elena Aurora
Parvin, Hanna
Pekkala, Liisa Anniina
Põldsepp, Gloria
Polsa, Bettiina Hannele Isabel
Pääkkönen, Matias Oskari
Rantanen, Ida Alina Lumikki
Rask, Jenna Julia
Rezai, Sakina
Rojola, Mindy Isabel
Samoilova, Elis
Sartovuo, Jasmin Jennika
Silander, Eeva Maria
Siljanto, Juliana Michaela
Sirkiä, Jenni Pauliina
Sorval, Vadim
Toivonen, Nita Mirjam
Tuovinen, Sanni Kaisa Helena
Uggelberg, Iris Cilla Maria
Vihko, Emma Julia

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, yo

Haverinen, Henna Kaarina
Iskanius, Klaara Klarissa
Juntunen, Enni Meri Maaria
Kähkönen, Kia Alina Kristina
Kärsin, Helin
Laine, Mila Melissa
Lehto, Tuuli-Lemmikki
Lepistö, Emma Susanna
Muhonen, Eveliina Aino Elisabeth
Mäkeläinen, Irene Johanna
Pihkakoski, Venla Emilia
Reinikainen, Iida Martta Wilhelmiina
Rissanen, Selena Maaria
Sundell, Krista Carolina
Tolonen, Riikka-Maria Tuulikki
Vannela, Rosa Mercia

Liiketoiminnan perustutkinto, pk

Aaltonen, Sofia Katariina
Abdel Hamid, Arwan
Abdullah, Abdullah
Adoul, Kual Makuag
Airamo, Akseli Edvard
Al Nadawi, Abdulrahman
Ali, Mohamed Ismaan
Al-khalidi, Bahaa Sadeq Ali Murad
Al-Shahmani, Mohammed
Andersson, Elias Emil
Appiah, Patrick Sakpong
Björklund, Niko
Blomerus, Taisto Dimmitri Allan
Bouchia, Youva-Amazigh
Bucolli, Rrezarta
Chung, Ngoc Ngan
Danilova, Vilena
Demetriades, Daniela Maria
Etner, Hariett
Faghid, Abukaar Ahmed
Fallström, Miika Matias
Gada, Ifaa Gurmu
Ghazy, Samya
Grönholm, Joona Kristian
Gustafsson, Henrik Carl Otto
Gustafsson, Silja Elina
Haikonen, Meri-Tuuli Helene
Hana, Nur
Hanneva, Jasmine Elizabeth
Hassan, Mohamed Deeq
Hautajärvi, Eetu Eemeli
Heiliö, Niko Mikael
Hokkanen, Heli Kristiina
Honkanen, Salomon
Hurme, Niilo Arvo Elmeri
Huseinovic, Goran
Häkkinen, Timi Kristian
Ilvonen, Otto Joonatan
Ismail, Ahmed
Jaakola, Roni Henrik Antero
Janhonen, Roni James Jalmari
Johannesdahl, Eetu Eemeli
Jokela, Kristiina Mariella
Jokinen, Aleksi Juhani
Kahin, Abdullahi Abdisalam
Kannel, Väinö Aleksi
Kaplas, Oskar Emil
Karisto, Leo Kalevi Leonid
Kauppi, Nanna Ida Anastasia
Kiviahde, Helen Anna-Mari
Koponen, Julia Johanna Kristiina
Korhonen, Tanja Maria Kristiina
Korpas, Antton Oliver
Kourilova, Kristina
Kukk, Kaisa
Kukkohovi, Konsta Eemil Matias
Kytövaara, Eveliina Julia
Kärnä, Jere Joonas Waltteri
Lara, Ma. Stefanie
Laurila, Silvia Josefiina
Leppänen, Tuomas Edvin
Lerto, Roope Mikael Ilmari
Lindell, Patrick Sebastian
Luova, Saara Viola
Luukkonen, Elli Karoliina
Manninen, Netta Jemina Elmiina
Martikainen, Madeffo Henriette
Metsla, Mirjam
Mielonen, Nea Maria Sofia
Miettinen, Silja Tuulia
Mohamed Jamaal, Mohamed
Mustonen, Evelina-Julia
Niemeläinen, Teemu Anton
Nikkinen, Emilia Wilhelmiina
Nissinen, Anna Maria Antonia
Nissinen, Anni Aada Emilia
Nurmand, Kharl
Nurminen, Otto Juhani
Nyström, Leevi Verneri
Olkkola, Aleksi Juhananpoika
Paananen, Tuike Sini Anna
Penttinen, Jimi Veli Valdemar
Pilo, Dafna Katariina Rose
Pohja, Oskari Edward
Popper, Tomi Henry
Porrassalmi, Roni Heikki Juhani
Pyrhönen, Veera Elisabet
Qurbani, Maryam
Rahkonen, Jesse Juhani
Rantanen, Taika Marion
Rezai, Ali
Rossi, Darja
Räty, Paavo Aleksi
Sahlberg, Christer Johannes
Seppälä, Saana Elliina
Silvennoinen, Antti Olavi Samuel
Simpanen, Siiri Mimmi Emilia
Suokko, Olli Eemil Leonard
Suomala, Aleksi Eerik Mikael
Suomalainen, Jaakko Matti Juhani
Tamminen, Markus Pekka Kalevi
Tuominen, Roopert Aleksi
Uomala, Samuli Kasper
Vakkala, Lauri Juhani
Vanhala, Jannina Melissa
Vantola, Roope Juhani
Vatanen, Otto Antti Viljami
Weckström, Astrid Inger Ilkantytär
Viinikka, Nea Aleksandra Sofia
Vilkki, Joanna Laura Maaria
Väisänen, Veeti Petteri

Liiketoiminnan perustutkinto, yo

Klingberg, Paavo Olavi
Küngas, Stina
Sandin, Julia Lilian

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, pk

Rantala, Marcus Emil Alexander Oinonen, Heikki Samuli

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

Abazi, Mevlude
Abdi Hassan Abdullahi, Aragsan
Afrem, Flowrans Danyal
Ahmed, Falastiin Muhudiin
Ahmed, Halima Omar
Ahmed, Nura Ibrahim
Ahokas, Sanni Maaria
Alatupa, Noora Susanna
Alhusien, Iman
Ali Mahamed, Nimo
Al-Qarttani, Yasir Falah Khaleel
Alradhi, Ashwaq Zaidan Mater
Arif Hamaday, Rahel
Arponen, Jasmin Pauliina
Auranen, Jenni Aleksandra
Benayad, Ghizlane
Colliander, Daniela Elisabeth
Ebadollah Zadeh Namini, Atena
Eerola, Jenna Elisabeth
Ekström, Joni Juhani
Farah, Salmo Abdullahi
Felix, Judith
Friberg, Pricela Helen Cecilia
Girs, Geraldina Helmi Jarkontytär
Hakuri, Pyry Pekka
Hamidi, Mostafa
Harju, Leevi Aleksanteri
Hautamäki, Veera Kerttu Olivia
Hedström, Matilda Karoliina Kyllikki
Helvilä, Lotte Linnea
Hippi, Niko Johannes
Hirvonen, Nelli Marika
Hoffström, Mio Alex Antero
Huseinovic, Visnja Elvisa Duliana
Hussein Mohamud, Rahma
Hussein, Garaad Abdikarim
Hussen, Allia Hani Mahamed
Hyvärinen, Riina Annika
Ibishi, Laura
Iivonen, Tea-Maria
Jaber, Mohammad Kadhim
Jama, Faduma Mahamed
Juuti, Oona Johanna
Järvenpää, Rebekka Liisa
Järvinen, Jade-Juulia Mikaela
Kakko, Veera Pauliina
Keinänen, Aleksi Olavi Vesanpoika
Kicsi, Kriszta
Kirmanen, Ninni Katri Camilla
Kivimäki, Viivi Aleksandra
Koc, Pervin
Koistinen, Milla Kristiina
Koivisto, Siiri Sofia
Koivu, Karoliina Elsistina
Koivusaari, Tiia-Maria
Kokko, Heta-Stiina Maria
Kolehmainen, Jia-Jemina
Korkiakoski, Anniina Helena
Kuzmina, Keetrin
Kärkkäinen, Pia Maria
Lahenius, Nenna Liia Peppiina
Laine, Fanny Aurora Alexandra
Laine, Laura Julia Katariina
Lankela, Michaela Maria
Lessuk, Milla Angela
Liias, Venla Olivia
Lindström, Elli Juulia
Mahad Abdullah Adan, Wafa
Mahamed, Fardus Jama
Malk, Mirell Anneli
Malk, Mona Julia
Malmsten, Jenny Amelia
Manko, Marika Nicole
Mattsson, Jessika Alexandra
Mehari, Mearg
Mikkola, Ella Sofia
Mikkola, Emmi Julia
Mohamed Jamaal, Marwa
Mohamed, Safia Farhan
Moradi, Matin
Moradi, Sahar
Mozafari, Mahdi
Mustonen, Tiia Alina
Myllymäki, Noora Ilona
Mäkelä, Meri Roosa Maria
Niiranen, Tuuli Annika
Nissinen, Senni Iina
Nur Ahmed, Hafso
Partanen, Julia Katariina
Pesso, Maria Alma Johanna
Pikkarainen, Oona Krista Julia
Pyykkönen, Krista Johanna
Quarouach, Lamia
Rahikainen, Aava Cecilia
Rantanen, Henna Susanna
Regina, Anni Maria
Romppanen, Wiivi Olivia
Rubimbura, Veronique
Rukeratabaro, Hallyssia
Rätsep, Kristjan Hans
Salih Fahed, Alaa
Samáneh, Kristian George Gabriel
Saukkonen, Suvi Tuulia
Shah Mohammadi, Hiva
Shala, Aurela
Siirak, Anita Lempi
Suleiman, Hodan Farah
Suomala, Kaisa-Teresa
Suominen, Julia Elsa Christina
Taos, Venny Aurora
Tapaninen, Saramarja Arita
Todd, Aidan Anthony
Toivonen, Pinja Armida
Too, Amanda Chelagat
Tunturila, Waltteri Joel Olavi
Varjotie, Anne Maaria
Vartiainen, Anni Elisa
Vartiainen, Jaanika Josefiina
Vehkomäki, Santtu Mauno Olavi
Vesala, Saara-Emilia Julia
Vesanto, Veera Helena
Vierijärvi, Laura Johanna Esteri
Viitala, Salla Maria
Wilson, Celestina
Välimäki, Kukka Maria
Xhoni, Arta
Zemuy, Amahadari
Zverkova, Noora Janna Aleksandra
Östermark, Jenna Maarit

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, yo

Anyanka, Ifeanyi Henry
Arenniemi, Janette Caroline
Chauhan, Aruna
Elamo, Vilma Iida
Joutsenjärvi, Pia Julia
Katajamäki, Elina Aino
Keränen, Petra Emilia
Kousari, Nasim
Meriläinen, Minny Amalia
Monie, Sylvie Jipsi
Määttä, Henri Mikael
Nguyen, Tieu Linh Jenni
Sorits, Mariana

Leppävaara

Tervetuloa Leppävaaraan ☺! Tutustu opiskelijan oppaaseen.

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk

Al Mezel, Tarek Marwan
Arbelius, Perttu Ilmari
Etholén, Roni Valter
Hento, Rasmus Oliver
Kesälä, Mica Kristian
Knudsen, Nikolaj
Kokko, Alexander Tapio
Kokkonen, Kristo Mikael
Korkia-aho, Konsta Julius
Könönen, Antti Juho Kyösti
Lindroth, Aapo Ilari
Lingman, Dani
Lipsanen, Miro Onni Kaapro
Lötjönen, Marko Juhani
Mokonen, Filmon
Nazari, Mohammad Hussein
Niemelä, Tomi Kristian
Pakkanen Gomez, Matias Jonathan
Rainio, Otto Vilhelm Andreas
Rezaei, Reza
Somppi, Niklas Jaakko Antero
Suuriniemi, Lauri Mikael

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, yo

Nguyen, Huong  

Liiketoiminnan perustutkinto, pk

Abdullah, Jasmin Shakir
Abdullahi Abtidon, Adnaan
Abraham, Jerush
Adam, Youssef Abdelrahman
Alame, Rami Karim
al-Jlehwi, Athir
Amirthalingam, Surejan
Andriuc, Camelia
Arifi, Doni Edon Arifi
Aro, Jenna Josefiina
Chaudhry, Saad Ahmad Masood
Esquer, Jose Juan Carlos
Heino, Valtteri Aapo
Hyytiäinen, Markus Valtteri
Hämäläinen, Lassi Henrikki
Invenius, Emil Johan
Isotalo, Niko Kristian
Jama, Samira Farah
Jauho, Joel Elias
Javier, John Marvin
Kalvik, Keithlin
Karhinen, Jimi Henrik
Kivilinna, Aku Elian
Kiviniemi, Teppo Johannes
Koivukumpu, Akseli Matias
Kontkanen, Ronja Carina
Korkmaz, Tarkan Baris Mikael
Kupila, Kalle Kalevi
Kärki, Dora-Lotta Isabella
Käär, Heldin Robin
Laine, Emmi Johanna
Lankinen, Jaakko Santeri
Laurila, Oona Tarleena
Lindström, Nea Maarit
Länsivuori, Onni Tapani
Makkonen, Ville Pekka Juhani
Mal, Suber Abdisala
Manza, Ibrahim
Mattila, Anttoni Arttu Elias
Mingrod, Thanawat
Muhonen, Vesa Pentinpoika
Mulumba, Etienne Mutekete
Mustafa, Ibrahim
Mäkelä, Joona Marius
Mäki, Arttu Petteri
Mäkinen, Elis Kristian
Mälkiäinen, Ida Katriina
Nguyen, Nhut Lam
Niemi, Julia Aino Sofia
Norisalo, Joel Juhani
Nurminen, Petra Anniina
Okungbowa, Ide Robin Gabriel
Palander, Väinö Isak Ollinpoika
Paul Merchan, Joel Jonathan
Peci, Arjanit
Peci, Zanfina
Perälampi, Aleksi Rasmus Sebastian
Saarinen, Nuutti Mikael Tapani
Saljihu, Dafina
Salmenkylä, Chada Con
Salo, Emmi Sofia
Salonen, Touko-Ilari
Sharif, Saif Mahamud
Singh, Julia Janette
Suokas, Sara Maria
Säilynoja, Jaakko Mikael
Tahiri, Albin
Taponen, Eric Oscar Tapani
Trejo Burke, Emma Sofia
Valtee, Mikael Anton
Weckström, Frida Solveig Ilkantytär
Viirret, Veeti Juho Santeri
Vuori, Samuel Timonpoika

Liiketoiminnan perustutkinto, yo

Al-Naqqash, Ahmed Hasan Jawad
Finne, Saara Maria
Forsgård, Alexandra Katarina
Kaur, Gurjeet
Siarki, Liubov
Torkko, Arleena Stiina

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk

Abdi Ayah, Mohamud
Ahlfors, Jesse Joonas Richard
Al Shaikh Ali, Yamen
Anolin, Joonas Antero
Arshad Shawki, Hasan
Davari, Ali
Doumbouya, Salif Sebastian
Engström, Samuel Kasper
Haxhiu, Granit
Hiltunen, Joska Elias
Hirn, Jesse Alex
Härkönen, Arttu Alarik
Juusela, Eetu Sakari
Khavari, Mohammad Ali
Koski, Petteri Oskari
Koskinen, Lauri Veikko Santeri
Kotila, Jonne Antero
Kylmäoja, Jesper Janne Junior
Kärpänen, Juuso Juhani
Lappeteläinen, Leevi Eemeli
Lehtola, Leevi Olavi
Lindholm, Atte-Viljami
Linna, Arttu Elmeri
Lyberopoulos, Vasílis Oskar
Maaninen, Santeri Miikkael
McNamara, Tomi
Merimo, Justus Curt Oscar
Mirzaei, Morteza
Mohammadi, Fereidoun
Muzzarelli, Lari

Mäki-Lohiluoma, Aaro Väinö Iisakki
Nevalainen, Jan-Erik
Niemi, Veli Esko Eemeli
Oksanen, Jetro Olli Marlon
Orispää, Quinn Patrick
Pajukangas, Vilppu Juho Petteri
Pajunen, Pauli Elias
Pekkinen, Heikki Alan Petteri
Pohto, Otto Iisakki
Pomell, Anton Oskari
Rahikka, Sami Kristian
Rastrepin, Andrey
Rautio, Samu Kasperi
Ruotsalainen, Tuomas Eero Oliver
Ruuska, Totti Eemeli
Rönni, Simo Seppo Juhani
Saarinen, Jonathan Alex
Saarinen, Tatu Martti Olavi
Sabaidash, Nikita
Sadeq, Ahmad
Said Saleh, Ayman
Salminen, Nuutti Juhani
Taskinen, Jonni Juhani
Tschokkinen, Niko Aleksanteri
Tuomiranta, Sami Matias
Tuomisto, Jouni Antonio
Waara, Salla Helena
Viertola, Veeti Waldemar
Väisänen, Nico Kalevi

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, yo

AL-BAIDHANI, Rami Kadhim Hasan
Kalliomäki, Anssi Petteri
Loikkanen, Jori Henrik

Talotekniikan perustutkinto, pk

Al-Hawashim, Muhamed
Boulaid, Amos Casimir
Cerfontaine, Axel Nikolaos
Eklund, Thomas Anton Oliver
Feizi, Ehsan
Haimakainen, Valtteri Teronpoika
Hanhisuanto, Sulo Einari
Hautaniemi, Daniel Ville Anselmi
Heidari, Mojtaba
Heidari, Mostafa
Heinonen, Max Tapio
Herrala, Julius Matias
Immonen, Teemu Juhani
Isomäki, Elmo Joel Pertteli
Jauhiainen, Teemu Matias
Jerkku, Tommi Santeri
Koskinen, Rami Onni Iisakki
Kotaviita, Mikael Jesse Juhani
Nertola, Joona Aleksi
Nevalainen, Topias Väinö Viljami
Nikkinen, Tommi Aleksanteri
Nurminen, Noel Erik Sebastian
Nyberg, Pekka Johannes
Petrukhnov, Anatoly
Piiroinen, Aapo Matias
Puhto, Niila Antti Elmeri
Rapila, Elias Patrik Emel
Rautio, Valtteri Kainpoika
Relander, Tomas Valentin
Riihonen, Kaapo Julius
Rönnholm, Jami Jonathan
Saloniemi, Santeri Antti Ilmari
Skurnik, Michael Aaron
Suvanto, Miika Tapani
Tuomela, Teemu Johannes
von Plato, Mikko Aleksi
Vuorenmaa, Aapo Aapeli

Talotekniikan perustutkinto, yo

And, Terry Anton
Juutinen, Olli Iivari
Välimäki, Samuli Kalle Viljami

Teknisen suunnittelun perustutkinto, pk

Arriola, Patrick Miguel
Goldberg, Alexander Christopher
Järvinen, Roosa-Maria
Lounio, Minttu Maria
Muttonen, Teemu Antero
Myyryläinen, Ville Daniel Antero
Omandam, Marinel Jherille
Peci, Abdurrahman
Qi, Xiaoheng
Rajala, Nea Maria
Rumyantseva, Natalia
Salmela, Janita Sally Karoliina
Siimon, Aune
Vuokila, Lauri Samuel
Yrjölä, Juho Jarkko Antti

Teknisen suunnittelun perustutkinto, yo

Heidari, Gholam Mostafa  

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, pk

Chatani, Abdurrahman
Fröjdman, Tomas Patrik
Hango, Razvan
Huhtala, Juhani
Inraksa, Kitisak
Ismail, Abdibasid Mahamed
Kassem, Shädi Saleh
Koger, Kevin-Carl
Kokkonen, Aleksi Benjamin
Koponen, Mikael Oskari
Laitinen, Miro Matti Olavi
Lamminmäki, Joonas Jeremia
Mahmoud, Ali
Miinala, Elias Aapo Juhani
Pirinen, Teemu Tapio
Pitkänen, Leevi Oskari
Rahko, Joona Matias Juhani
Salminen, Samu Antero
Siikanen, Artturi Vilho
Suominen, Miro Jere Kalevi
Törmälä, Tatu Petteri
Varteva, Arttu Valtteri
Vänni, Rasmus Waltteri
Äyrämöinen, Jan Sven

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, yo

Lindberg, Edward Lion
Okeke, Chukwuemeka David
Vehmas, Miikka Aleksanteri

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Abdi Ali, Sakariye Hassan
Aho, Roope Viljami
Ahonen, Niko Tapani Edvard
Alam, Mahin
Alnaqshabandi, Haliz Burhan Ahmed
Alokeili, Hussein Ali
Anckar, Niklas Emil
Askarzadeh, Seyed Ali Sina
Badri, Abdulrahman Ali
Dummai, Suvarnachat
Egamberdieva, Amina
Fischer, Onni Oliver
Forsbom, Julius Vilhelm Christian
Haapala, Joonas Paavo Fredrik
Hawas, Daniel Samir
Heinonen, Ilmar Rudolf
Husseini, Zakaria
Kaarre, Akseli Elias
Kibushi, Okende
Koski, Nicita Marianne
Leinvald, Kenro
Luik, Teet
Lundström, Patrik Oliver
Markoski, Adam
Nummela, Aleksis Eero Johannes
Oikarinen, Dmitri Matti
Olkkonen, Tor Christian
Osman Adan, Abdirizak
Palssa, Otto Eemeli
Pasonen, Eetu Kalevi
Petch, Chanrow
Pulkkinen, Unto Olavi
Ryönänkoski, Niklas Tuomas Verner
Saari, Jesse Mikael Aulis
Saeed, Abdullah Omar Saeed
Sallinen, Joonas Aleksi
Salo, Sylvester Zacharias
Sarabi, Ahmad Zobeir
Savinainen, Gabriel Peter Alexander
Savolainen, Sampo Oskari
Syvähuoko, Elmeri Alexander
Terawan, Anansit
Timonen, Kia Maria Kristiina
Tsastin, Eduard
Turaev, Magomed Timurovich
Ukkonen, Johanna Sara Amanda
Urpola, Niilo Veikko Sakari
Vaittinen, Eeli Armas Akseli
Vartiainen, Ilari Ensio
Vesala, Aleksi Mikael
Voll, Kristel
Zaitsev, Daniel
Ålgars, Emil Armas Aleksanteri

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, yo

Daham, Ammar Fares
Haverinen, Antti Matias
Ikonen, Mervi Johanna
Laitinen, Eevi Matilda
Laitinen, Emmi Olivia
Petrov, Jani Tapani
Rytilä, Noora Rosa Mikaela

Turvallisuusalan perustutkinto, pk

Barre, Abbas Mohamed
Haapala, Jarno Mikael
Haasmaa, Maija Johanna Kristiina
Harju, Severi Matias
Hartikainen, Fanny Ilona
Havukainen, Henry Jan Mikael
Hinkkanen, Ilari Nooa Nikodemus
Hottinger, Nico Tapio
Huikuri, Jenni Meri Erika
Häggqvist, Jere Matias
Iloniemi, Alexandra Elena
Jokinen, Jukka-Pekka
Kallio, Sebastian Oliver
Kuisma, Maria Katariina
Leeve, Teemu Teo Tapio
Lehikoinen, Topi Olavi
Lindström, Matias Jyri Valtteri
Ovaska, Pihla Marja Karoliina
Peegel, Tauno
Ramstedt, Sofia Maria Aleksandra
Repo, Milja Julia
Safi, Yosuf
Salonen, Miska Pekka Antero
Senel, Melisa
Stronfel, Renko
Tikhomirov, Danila
Uggelberg, Aasa Helinä
Uusivirta, Kasper Pentti Lauri
Walden, Patrick Kristian
Vinni, Neea Eveliina

Turvallisuusalan perustutkinto, yo

Kariluoma, Alice Adriana
Nupponen, Jouni Veikko
Stenvall, Pyry Juhani

Suomenoja

Tervetuloa Suomenojalle ☺! Tutustu opiskelijan oppaaseen.

Autoalan perustutkinto, pk

Aaltonen, Lotta Satu Elina
Alijagic, Haris
Autio, Jami Juhani
Baston, Jon Erik Bert
Berezin, Cevin-Ergo
Borrero Montero, Eduardo Jose
Fagerroos, Ron Erik
Gökçil, Furkan
Hannula, Milla-Jasmin Anniina
Huikku, Julius Sebastian
Härus, Jami Juhani
Ihantola, Matias Jimi Johannes
Jousmäki, Ami Onni Eemeli
Kilpinen, Jesper Julius
Kokkonen, Heli Tuuli Orvokki
Koponen, Jesse Erkki Petter
Kortelainen, Rasmus Christian
Kuuskemäe, Heinrich
Lindroth, Emma Sofia
Mailander, Jori Jarmo Juhani
Masemo, Buloze Salumu
Matikainen, Sampo Alvar
Mohamed Osman, Abdulasis
Olkkonen, Joonas Jasper
Pajari, Juho Henri Johannes
Paldanius, Viktor Emil
Palosaari, Henri Mikael
Pasha, Pasha Ghafour
Pitkonen, Nina Katariina
Põldmets, Egert
Qallaku, Xhafer
Ravantti, Niclas Sebastian Alexander
Sandberg, Jonne Emil Kristian
Sermus, Karl Antsi
Seyyedi, Diyar
Sofronov, Maksim
Sundström, Lauri Åke Armas
Syrjänen, Arttu Oskari
Toropainen, Tuomas Eeli
Tuononen, Eetu Oskari
Udso, Beatrice-Marylin
Vaard, Gregor
Windahl, Eliel Kalle Olof

Autoalan perustutkinto, yo

Lundberg, Miira Sini-Satu
Nummi, Lauri Ilari
Sahraravand, Ashkan

Miten vastaanotat paikan?

Voit tehdä sen sähköisesti tai paikan päällä. Lue tarkat ohjeet paikan vastaanottamiseen.

Mitä jos et saanut opiskelupaikkaa?

Omnia tarjoaa vielä monia vaihtoehtoja aloittaa opinnot syksyllä. 

InfoOmnia auttaa koulutusasioissa koko kesän

InfoOmniasta saat tietoa koulutusvaihtoehdoista, neuvontaa koulutukseen hakeutumisesta, yksilöllistä tukea, ja tarvittaessa ohjausta sopivien palvelujen piiriin.

Palvelupisteet ovat Espoossa osoitteissa Kirkkokatu 16 B, Espoon keskus ja Upseerinkatu 1-3, Leppävaara.

Katso InfoOmnian yhteystiedot