Digitutorit tukevat digiasioissa Omnian henkilökuntaa ja opiskelijoita.
Ajankohtaiset

Omnian uudet DigiTutorit ovat aloittaneet

DigiTutorit auttavat kaikkia omnialaisia niin pienissä, kuin suuremmissa digitalisissa pulmissa. Oli sinulla kysyttävää sähköpostista, mobiililaitteista tai videon tuotannosta, DigiTutorit ovat täällä sinua varten!

Uudet DigiTutorit ovat juuri aloittaneet Omnian viidessä toimipisteessä: Kirkkokatu, Kirkkonummi, Kuusiniemi, Leppävaara ja Tapiola. DigiTutoreita voit lähestyä sähköpostitse, puhelimitse tai kasvotusten. 

DigiTutorit auttavat omnialaisia esimerkiksi seuraavissa asioissa:

  • Office 365 -ohjelmien käyttö
  • SoMe-palvelujen käyttö
  • Mobiililaitteiden käyttö
  • VR- laitteiden käyttö
  • Valokuvaus ja videointi mobiililaitteella
  • Suoralähetysten tuottaminen ja tuki
  • Opetusmateriaalin tuottaminen
  • Projekti- ja tapahtumatehtävät

Sinustako seuraava DigiTutori?

Kiinostaako sinua vastuulliset tehtävät? Meillä on jatkuva haku auki!

Hae DigiTutoriksi! 

DigiTutorit palvelevat 21.10.-20.12.2019 seuraavasti:

Kirkkokatu B, aula (ma-pe 8:00-15:00)
DigiTutorit.Kirkkokatu@omnia.fi
puh. 040 126 7154

Kirkkonummi, kirjasto (ma, to, pe 08:00–15:00)
DigiTutorit.Kirkkonummi@omnia.fi
puh. 040 126 7164

Kuusiniemi, ATK- tila (ti & ke 08:00–15:00)
DigiTutorit.Kuusiniemi@omnia.fi
puh. 040 126 7164

Leppävaara, ruokala (ma,  ke, pe 08:00-15:00 & ti,to 08:00-13:50)
DigiTutorit.Leppavaara@omnia.fi
puh. 040 126 7157

Tapiola, ruokala (ma, ke, pe 10:00-17:00 & ti, to 08:00-13:30)
DigiTutorit.Tapiola@omnia.fi
puh. 040 126 7634

 

Digitutorit-logo

Lisätietoja antaa
Denis Shemyakin
Ohjaaja
Denis.Shemyakin@omnia.fi