Hyppää pääsisältöön

Omnian ammatillisesta koulutuksesta valmistuneet kevätlukukaudella 2022

Uutinen | 25.05.2022
Omniasta valmistuu tällä kevätlukukaudella 964 perus-, ammatti- ja erikoisammattitutkinnon suorittanutta. Heistä perustutkinnon on suorittanut 648, ammattitutkinnon 233 ja erikoisammattitutkinnon 83 henkilöä. Lisäksi ammatilliseen koulutukseen valmentavasta VALMA-koulutuksesta valmistuu 118 opiskelijaa. Alla olevassa listassa ovat toimipisteittäin niiden valmistuneiden nimet, jotka ovat antaneet luvan julkaisemiselle.

- Haluan toivottaa onnea ja menestystä teille kaikille, lähes tuhannelle ammatillisen tutkinnon suorittaneelle. Työelämässä kaivataan ammattiosaamistanne ja yhteiskunta ei toimi ilman ammattiosaajia. - rehtori Maija Aaltola.

Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Valmistuneet toimipisteittäin ja tutkinnoittain

Kirkkokatu 16, Espoon keskus

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

Isoviita, Anna Maria
Mantere, Eeva Riikka Sinikka
Rae-Vuorialho, Lumi Tuulikki

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Al-Asadi, Ali Sabah
Hopponen, Mira Camilla
Lemström, Nina Helena
Lundell, Piia Susanna
Nironen, Noora Emilia

Liiketoiminnan perustutkinto

Aalto, Katriina Ingrid Sofia
Alhaidari, Israa Taha Salman
Arvonen, Katja Tuulikki
Bottinelli, Gajane
Büyük, Aykut
Eltmaa, Liina
Eteläpelto, Jenny
Hossaini, Ali Reza
Jahan, Sultana Sharmin
Kalja, Krista
Kangaskoski, Minna Eliisa
Karppinen, Evelin
Khudair, Israa Muhammad
Kizaloglu Valimaki, Nesibe
Kulpakko, Jaana Susanna
Lakh, Uliana
Manninen, Marianna Tuulia
Mäkinen, Sallamari Eveliina
Nguyen, Thi Dung
Omer, Yasin
Perho, Jari Antero
Sarpo, Nora Monica
Savi, Karmen
Seppä, Veera Katariina
Serena, Hanna Pauliina
Tatarinov, Sinna Sofia

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Hannula, Tuuli Anniina
Kejonen, Henna-Riikka
Leino, Sini Maria
Mäkelä, Marjut Monika
Pavlova, Margarita
Pelto-Klemelä, Anette
Virtanen, Saija Johanna

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Bomanson, Erno Anttoni Jeremias
Ijaz, Zeerak
Karenius, Kamilla Kang Xi
Kasurinen, Toni Kasperi
Kolehmainen, Nea Amanda
Lager, Nora Eveliina
Lehtovaara, Jukka Kalervo
Lepistö, Anastacia Kira Savannah
Markkanen, Katri Pauliina
Marno, Heikki Atte
Meriluoto, Essi Eleonoora
Oleshova, Ekaterina
Pönniö, Kia
Rekonen, Saku Felix Henrik
Saareks, Sari Hannele
Salonen, Nora Liisa Elina
Sihvo, Aleksi Juho Allari
Somero, Senni Lyydia
Tattari, Emma Emilia
Viljakainen, Olga
Viljanen, Maiju Sofia Minette

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto

Akuffo, Marian Amma

Puutarha-alan perustutkinto

Andersson, Susanne Irene
Falkenberg, Ilona Maria
Huusari, Katri Maarit
Koponen, Mira Elina
Niemenmaa, Nico Jooseppi Ilmari
Raatikainen, Leena Anneli
Riihola, Judit Irene
Svan, Heidi Marianna

Puuteollisuuden perustutkinto

Toivonen, Iiro Mikael

Rakennusalan perustutkinto

Al-Fakih, Mohammed Abdo Mohsen
Helvilä, Topias Emil
Hosseini, Younes
Karttunen, Kasper Tobias
Lehtinen, Asta Helena
Ukkonen, Tuomas Petteri

Taideteollisuusalan perustutkinto

Ekman, Sam
Förbom, Tommi Samuli
Salonen, Tarja Leena
Wallenius, Ninny Johanna

Tekstiili- ja muotialan ammattitutkinto

Lehto, Renne Mirael
Kobidze, Varvara
Savinainen, Andreas Jesse
Setälä, Ella-Lyydia Elisabet

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Amer Mohammed, Osamah
Aurojärvi, Niko Anton
Jaakonsaari, Niina Elina Anumaria
Sevón, Liisa Elina

Tullialan ammattitutkinto

Haapala, Anna-Maija
Jokela, Nelli Johanna
Pai, Ariane
Romakkaniemi, Paula Maria
Svintsitski, Jaana Katariina
Vuori, Susanna Maria

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto

Parhiala, Anne Marke

Yrittäjän ammattitutkinto

Emesong Nkengeh T, Jane Frances
Koranteng Okyerewaah, John Kingsley

Lakelankatu 1, Espoon keskus

Elintarvikealan perustutkinto

Blomqvist, Julia Marianne
Honkala, Iina Josefiina
Hämäläinen, Fanny Henriikka
Kanervo, Mikaela Maria
Litvinova, Tatiana
Nieminen, Chudaporn
Omari, Saieqa
Pärkkä, Heidi Inkeri
Ranta, Joona Juho Petteri
Remes, Annastiina Wenming
Sivula, Nina Katariina
Soranta, Emilia Alisa
Stefanovic, Teodora
Teini, Elina Sofia
Toivonen, Susanna Maria Elina
Valge, Sten-Eric

Erityisruokavaliopalvelujen erikoisammattitutkinto

Hagelberg, Emma Matilda

Laboratorioalan perustutkinto

Bushgjokaj, Renato
Illarionova, Veronika
Kernen, Viivi Karoliina
Siltanen, Emma Aleksandra
Suominen, Julia Anneliina

Leipomoalan ammattitutkinto

Hokkanen, Maria
Mälkiä, Niina Sisko Pilvikki
Nykänen, Hanna Iris Maria
Yamaguchi-Rajama, Ayumi

Leipomoalan erikoisammattitutkinto

Kiviniemi, Suvi Pauliina

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto

Forsman, Suvi Pauliina
Jokinen, Janne
Kettunen, Tanja Mari Hannele
Makkonen, Marjo Hannele
Schläpfer, Satu Johanna

Matkailualan perustutkinto

Anjani, Ananda Shabila Putri
Barsegjana, Dana
Belõi, Hedily
Flores, Allyza Ricci
Gustafsson, Nea Nora Marianne
Huhtala, Pauliina Anni Onerva
Kangasperko, Saija Hely Karoliina
Keränen, Petra Katariina
Killström, Maija Matilda
Kokko, Eerika Milja Maria
Lampenius, Adelina Christiina
Mäntysalo, Mari Janna Julia
Pajunen, Venla Aada Adeliina
Pessa, Jasper Leevi Erik
Polikarpova, Nadezda
Roostalu, Dene
Rossi, Niina Angelina
Sivula, Maisa Katariina
Volkova, Olga

Matkailupalvelujen ammattitutkinto

Halttunen, Riikka Susanna
Laaksonen, Joanna Suvi Marika
Lindell, Laura Sofia
Malinen, Tarja Annikki
Paunikoski, Martha Stefania
Uusitalo, Sini Suvi-Tuulia

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Aarnio, Alma Sofia
Al-Mashahedi, Wedyan Akram Hatem
Amornsatapipat, Parindhida
Ayana, Alemayehu Milkiy
Ekman, Tia Johanna
Ibrahim Ahmad, Sarhang
Kaial, Fadi
Mestre, Valter Emanuel
Nehra, Anjali
Nguyen, Thuy Linh
Palin, Pinja Emilia
Son-on, Kamrai
Suokas, Veera Julia
Vaismaa, Sureerat

Ravintolan asiakaspalvelun ammattitutkinto

Dagdeviren, Cengiz
Demir, Ergin
Heikkinen, Sandra Meeri Aleksandra
Helin, Anna Emma Kristiina
Kaukola, Alex Cristian Alvi
Kehus, Alise Milla Maaria
Koridze, Giorgi
Kärkkäinen, Jenni Julia
Rautamäki, Pasi Aulis
Tynell, Jenna Eveliina
Yildirim, Serkan
Özkahveci, Abdülkadir

Ruokapalvelujen ammattitutkinto

Bäckman, Thea Isabella

Lehtimäentie 1, Espoon keskus

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto

Abdirahman, Salma Aden Hassan
Al-Sarray, Mohammed Abdulsada Nawar
Dikkaya, Betül
Hagman, Kirsi Sanni Orvokki
Hiltunen, Anni Leena
Islekdemir, Burcu
Katara, Aditi
Khan, Mahfuza Sultana
Laine, Timo Johan
Mäkinen, Anniina Rosa-Maria
Noronen, Janina Elina
Paasimaa, Linda Kristiina
Partanen, Susanna Marita
Rokka, Katja
Sarkio-Havimäki, Katri Helena
Shokouhi, Masoumeh
Siddika, Ayesha
Vartiainen, Aida Elisa
Yu, Kyoung Sun
Zeeshan, Madiha

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Chiriac, Victoria
Daibova, Natalja
Hovi-Leitola, Heidi Kaarina
Häkkänen, Sari Johanna
Kivioja, Sari Helen
Leemet, Janita Niina Johanna
Luosujärvi, Susanna Julia

Mielenterveys- ja päihdetyön ammattitutkinto

Sundström, Kenneth Åke

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto

Nguyen, Ngoc Huong

Hius- ja kauneudenhoitoalan erikoisammattitutkinto

Hjerppe, Sanna-Maria
Ismail, Miraal

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto

Laukkanen, Heikki Juhani
Ojala, Noora
Rahikka, Minna Marita
Riisalo, Jana
Saarinen, Tarja
Suomalainen, Hanne Elisabet
Tuoriniemi, Lotta

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Aapola, Mirja Anneli
Balinca, Kimete
Chen, Qirong
Hall, Vera Maria Sofia
Hasani, Shahram
Haverinen, Jenna Josefiina
Hormalainen, Oona Eveliina
Hssik, Khadija
Kadir, Shwan
Kniazeva, Alena
Lappalainen, Anri Elina
Malichu, Phanit
Nojonen, Liisa Inkeri
Pehkonen, Nea Johanna
Puolakka, Oona Lumi Pauliina
Päiväkumpu, Suvi Johanna
Rahkonen, Kaisa Pauliina
Ratinen, Aliisa Eveliina Marketta
Ruotsalainen, Vilma Pauliina
Sainio, Ira Maria
Segerman, Anna-Stina Eliina
Semioshko, Aleksandra
Tirronen, Heidi Johanna
Tuominen, Katja Maria Elina
Wahlsberg, Jennye Simona
Åke, Svetlana

Liiketoiminnan perustutkinto

Ahde, Satu Marjatta
Al-Zubaidi, Firas Ghaleb Kadhim
Asghari, Mohammad
Bajgora, Adrin
Fagerström, Aapo Antti Mikael
Ghazy, Samya
Ivanova, Gyuzel
Kosareva, Anastasiia
Kuusela, Nea Katariina
Lappeteläinen, Leevi Eemeli
Lusa, Iiris Ella Aurora
Mohammad, Wida
Moisio, Nora Tuulikki
Nieminen, Jenna Eveliina
Pudas, Ella Anniina
Reijola, Iris Tiuku-Helinä
Safai, Farhad
Sirenko, Sofiia
Sorjonen, Nanne Maarit
Stanley, Jemma Louise
Viinikainen, Henna Aino Annikki
Virtanen, Ilona Henriika
Vlachopoulos, Andreas Mikael

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto

Al-Janabi, Ahmed Jawad Kadhim
Botchwey, Edward Abeiku
Hameed Majeed, Ahmed
Ismael, Hussein Khaleel
Sankmann, Andres

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Abdi Ali, Hassan
Achrén, Tuija Sinikka
Ahmed, Amaal Abas
Akter, Lucky
Alasjärvi, Jasmin Mimmi Sofia
Al-Khafaji, Mustafa Assim Abbas
Hassan, Sainab Muse
Hellsten, Mira Susanna
Hirsikangas, Saana Sisko Maria
Hongell, Linda Charlotta
Hurskainen, Marja Pauliina
Hänninen, Milli Emilia
Ibrahim Mohamed, Hassan
Jokela, Kristiina Mariella
Järves, Jenna Kristiina
Järvinen, Jade-Juulia Mikaela
Kaiponen, Jenna Marika
Kapfunde, Kelly Tinotenda
Ke, Jiayue
Kemppainen, Milla Maria
Khavari, Giti
Kivioja, Kseniya
Kolehmainen, Riikka Inkeri
Korkalainen, Heini Amanda
Kortman, Minea Marie
Kouhia, Ken-Mikael
Kuosmanen, Heli Irmeli
Kärnä, Saija Riikka
Laapio, Anna
Leikas, Emilia Anna Maria
Leinvald, Keitlin Kerliin
Lifländer, Ada Sofia
Lu, Jinrong
Mannila, Matilda Linnéa
Miftari, Dafina
Mirembe, Aidah
Mohammadi, Mohammad
Moilanen, Mirva Amelia
Mostafaei, Seyedeh Rojan
Nikupaavo, Riitta Maarit
Nouruzi, Javad
Nukarinen, Jonna Elina
Obiezu-Okoye, Amaka Jane
Oittinen, Maria-Kristiina
Okara, Everlyne Nyamoita
Orhue, Mercy Edoghogho
Paavilainen, Ella Mari-Julia
Pangsa-Ad-Karppinen, Sirikamol
Pantelic, Sarah
Pelgemäinen, Marina
Peltonen, Nea Laura Maria
Pärn, Sirli
Raitmaa, Iida Johanna
Rautanen, Eeva Liisa Augusta
Repo, Jemina Jaspreet
Sapkota Aryal, Sushila
Semenenko, Alena
Sorsa, Tiina Hannele
Stanko-Kurkela, Beata Iwona
Stenman, Heidi Marjatta
Stenvik, Björn Johan
Sun, Lianjie
Tamminen, Ilona Amanda
Torri, Mira Kaisa
Tujula, Ida Katri
Tuupanen, Krista Eveliina
Vallbacka, Marja Terttu
Valtonen, Hanna Kaisa
Väisänen, Sanna Kaarina
Zalane-Ronkainen, Ivita
Zheng, Xiaoyang

Martinsillantie 10, Suomenoja

Ajoneuvoalan ammattitutkinto

Boman, Jarkko Tapani

Autoalan perustutkinto

Balk, Onni-Oskari Benjamin
Berezin, Cevin-Ergo
Gesterberg, Henry Erik Mikael
Kakko, Johannes Uolevi
Kempas, Helena Maud Ulrica
Ketomäki, Kasper Antti Juhani
Konsa, Raimo
Krimou, Mohammed Abdullah
Liedes, Samu Mikael
Mandra, Marko
Murashov, Egor
Mustonen, Tommi Juhani
Peltola, Ossi Ensio
Petrov, Danila
Pitkänen, Jani-Petri Antero
Salminen, Kari Toni
Seppälä, Arthur Karl Ensio
Toivanen, Joona Aleksi
Vannela, Sakari Benjamin

Purotie 6, Kirkkonummi

Liiketoiminnan perustutkinto

Dremov, Valery
Hyvönen, Leo Elmeri
Laure, Viktoria Amanda
Maukonen, Juho Lauri Kalevi
Ojalehto, Emma Alexandra
Yli-Hemminki, Susanna Emilia
Ylipekkala, Niia Helena

Rakennusalan perustutkinto

Piipponen, Jaakko Juhani Maximus

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Hiltunen, Leila Kyllikki
Hurme, Tea Jennina Linnéa
Lämsä, Viivi Maria
Rantanen, Veera Amanda

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Saijola, Rony Eemil
Serkko, Mikko Martti Antero
Teweldebrhan Kesete, Adam

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Appleyard, Tony Daniel
Elomaa, Ilmari Juhani
Himmanen, Aleksi Mikael
Hirvonen, Aaku Aleksi
Hållfast, Saku Mikael
Lainio, Jesse Aleksanteri
Morozov, Semen
Müürisepp, Andero
Paakki, Riitta Anneli
Pylkkänen, Miki Olavi
Saukkonen, Aatu Aukusti
Öhman, Jami Patrick

Veneenrakennusalan perustutkinto

Ahlgren, Björn-Olof

Upseerinkatu 11, Leppävaara

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Al-Rubaye, Hussein Alaulddin Husamulddin
Henriksson, Emil Artur
Juselius, Onni Emil Alexander
Koponen, Toivo Mikko Juhani
Kukkola, Joakim Aarre Kasimir
Penna, Eino Juha Eemeli
Vintola, Vertti Eelis Vihtori

Liiketoiminnan perustutkinto

Al-Dabagh, Mustafa
Alizada, Danial
Andriuc, Camelia
Benkono, Jonas Boley
Bhandari, Asha
Bremer, Ella Mathilda
Caleca, Luca Alessio
Ekström, Kim Alexander Benjamin
Hassan, Mohamed Deeq
Hautala, Veeti Santeri
Korkmaz, Tarkan Baris Mikael
Kronlund, Veeti Matias
Kuleshova, Ekaterina
Lindsten, Roni Viljami
Lönn, Leevi Elias Michael
Mela, Yasmin Birgitta Alice
Miikki, Oona Anniina
Mobarez, Kati-Laura Julia
Norisalo, Joel Juhani
Ollikainen, Eliel Jonathan
Perkkiö, Niiles Aapeli
Puolakka, Tommi Daniel
Raita, Aava Inkeri
Tikka, Vesa Johannes
Toikka, Matias Otto-Odert Olavi
Vainio, Veeti Mainio Juhani
Wirkkala, Nico Lauri
Yli-Kokko, Julius Eemeli

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Abdi, Hamse Dahir
Aziz, Ramal Fareeq
Flykt, Eelis Oskari
Grigoras, Julius
Hasan, Azad
Henriksson, Eero Mika
Hosseini, Mahdi
Kallio, Matias Kristian
Karppinen, Elias Verneri
Koivuporras, Jesse Mikael
Korhonen, Juho Konsta
Korhonen, Viljami Mikael
Könönen, Helmi Elina
Leipälä, Pekka Antti
Liimatainen, Matias Sebastian
Lipponen, Tommi Erik
Majid, Sofian Kanaan
Malmberg, Lukas Mikael
Nystén, Alf Jasperi
Nystén, Niklas Oskari
Pahalahti, Aatu Heikki Jooseppi
Rajab Ali, Mohammad Jafar
Rajapuu, Erik
Reinikainen, Akseli Jaakko Ilmari
Salmi, Aaro Joonatan
Salo, Max Patrik Oliver
Sarioja, Dani Sebastian
Tiilikainen, Vertti Kasperi
Tyrväinen, Tomi Pekka
Uuskoski, Patricia Chonticha
Varhala, Santeri Elias
Vuorisalo, Jooa Veli Oskari
Yousufi, Mehdi

Talotekniikan perustutkinto

Aalto, Tuomas Aapo Kalervo
Al-Hawashim, Muhamed
Arib, Anwer Shareef
Enqvist, Vilppu Julius
Hanhisuanto, Sulo Einari
Huhtamäki, Teemu Petteri
Jokinen, Joel Juhani
Kaplan, Sahin
Lehikoinen, Topi Olavi
Mohammadi, Aref Hussein
Nertola, Jasper Mikael
Petrukhnov, Anatoly
Poletajev, Konstantin
Puhakka, Juho Elmeri
Söderberg, Sami Kalevi
Teklemariam, Samuel
Traore, Akeem Elijah
Turunen, Jimi Daniel

Teknisen suunnittelun perustutkinto

Buchanan, Alexander Xavier
Markkanen, Marja Sinikka
Nurttila, Satu Hannele
Volanen, Minna Johanna

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto

Ampiala, Niilo Juhonpoika

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Falck, Leo Teemu Aleksanteri
Falih, Hayder Husam
Heikkinen, Aleksi Johannes
Jokelainen, Rasmus Mikael
Kasteenpohja, Ilmari Mikael
Lintunen, Jon Erik
Lundell, Kimi Mikael
Luova, Onni Sakari
Lönnberg, Milla Emilia
Martikainen, Matias Valentin
Oinonen, Aleksi Oliver
Osman, Mohamad
Pajari, Tommi Lucas Waltteri
Rahunen, Otto Eemeli
Statofci, Elfanos
Tsastin, Eduard
Tullus, Kaspar
Westerholm, Waltteri Wilhelm

Turvallisuusalan perustutkinto

Kaislaniemi, Nelli-Noora
Nummelin, Emma Ida Sofia
Nylund, Rasmus Allan
Sipilä, Miika Veikko Valtteri

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)

Al-Janabi, Abdulrahman Ahmed
Aly, Amr Nabil Mohamed
Arafat, Media
Awni, Maryam Mohammed
Chen, Shan
Chukwukeluo, Amaka
Elisha, Sharon
Erä, Salla Ancelina Charlotta
Georgieva, Yoana
Gusseva, Marija
Gutu, Natalia
Halsio, Nea Adelia
Hartikainen, Kia Mette Maria
Hosseini, Nasrin
Ibarra Raunio, Mika Daniel
Järv, Carl-Marten
Kaattari, Lotta Edith Inkeri
Kankiriho, Phiona
Karkulehto, Nella Helmi Amanda
Kempas, Salma Olivia
Korhola, Riina Maria
Kurki, Aila Helka Annikki
Laakso, Sami Jalmari
Lahtinen, Elias Aleksanteri
Lintonen, Miro Armas Mikael
Lungu, Aleksandr
Marchuk, Mariana
Mehmeti, Lorik
Mekuriya, Makida Adugna
Mononen, Sopit
Musa, Maka Adam Khamis
Nieminen, Vilja Tuulikki
Peci, Bajram
Piipponen, Ella Maria
Plaunova, Gita
Rahmani, Robina
Renvall, Leo Aleksanteri
Rodrigues Saarinen, Laura
Ruotanen, Alma Ilona
Saari, Toni Petteri
Saarimäki, Inka Mirjam Amanda
Sepp, Eve-Merit
Seppänen, Juho Jalmari
Silanto, Sandra Ria Vanilla
Simon, Anne Angel Electra
Stenman, Galina
Tarkkonen, Tiuku Auroora
Taskinen, Lotta Susanna
Tuomi, Patrik Benjamin
Tähe, Vanessa
Vahlsten, Melinda Michelle Elisabeth
Virtanen, Eetu Santeri
Zhavoronkova, Anna

Takaisin ylös
Tagit:
Uutinen
Ammattitaito