Ajankohtaiset

Menestyneitä TeamOmnialaisia palkittiin lukuvuoden päätösjuhlassa

Huippu-urheilijat

  • Abdul Rahman Khaled Hussein, Vapaaottelu, amatöörien MM-kulta; Useita ammattilaisvoittoja
  • Arslan Khataev, Nyrkkeily, Olympia valmennettava; SM-kulta; Kolme voittoa Saksan Bundesliigassa
  • Krenar Aliu, Nyrkkeily, Olympia valmennettava; PM-kulta; Vuoden paras juniorinyrkkeilijä; SM-kulta
  • Nouali Asseme, Nyrkkeily, Olympia valmennettava; PM-kulta; SM-kulta
  • Emilia Valkeinen, Muodostelmaluistelu, Marigold Iceunity, SM-kulta; MM-hopea
  • Veijo Tolsa, salibandy, Esport Oilers, B-pojat, SM-hopea
  • Eetu Rantanen,
  • Aleksi Räikkönen,
  • Joni Karppinen,
  • Leevi Lemberg, Jääkiekko, Blues, B, SM-hopea
  • Kaapo Kosunen, Jääkiekko, Blues, B, SM-hopea
  • Markus Raita, Jääkiekko, Blues, B, SM-hopea
  • Iiris Nevalampi, Team GYM, SM-kulta
  • Maria Muukka, Salibandy, A-tytöt, SM-pronssi
  • Meysam Hajizaden, Jalkapallo, FC Espoo A-pojat, SM-pronssi
  • Jüri Tihane, Joukkuemiekkailu, U20, SM-kulta
  • Joonas Ahola, Käsipallo, SM-hopea
  • Mira Syrjälä, Joukkuevoimistelu, MM-pronssi

Ammattitaidon kilpailutoiminta

  • Otto Saari, Taitaja2017 – ammattitaidon SM-kilpailut, autokorinkorjaus, 7. sija
  • Rasmus Anttinen, Taitaja2017 – ammattitaidon SM-kilpailut, CAD‐suunnittelu, Finaali 5. sija
  • Jon‐Erik Rajala, Taitaja2017 – ammattitaidon SM-kilpailut, CAD‐suunnittelu, Finaali 4. sija
  • Melisa Akin, Taitaja2017 – ammattitaidon SM-kilpailut, Painotuotteen suunnittelu, Finaali 7. sija
  • Neea Hauvala, Taitaja2017 – ammattitaidon SM-kilpailut, Tarjoilija, Finaali 5. sija
  • Emma Kaartinen, Taitaja2017 – ammattitaidon SM-kilpailut, Asiakaspalvelu ja myynti, Finaali 7. sija
  • Riku Helminen, Taitaja2017 – ammattitaidon SM-kilpailut, Yrittäjyys, Finaali 8. sija
  • Nea Nordgren, Taitaja2017 – ammattitaidon SM-kilpailut, Yrittäjyys, Finaali 8. sija
  • Noora Juvenius, Taitaja2017 – ammattitaidon SM-kilpailut, Yrittäjyys, Finaali 8. sija
  • Karoliina Keinänen, Taitaja2017 – ammattitaidon SM-kilpailut, Yrittäjyys, Finaali 7. sija
  • Emilia Lumme, Taitaja2017 – ammattitaidon SM-kilpailut, Yrittäjyys, Finaali 7. sija
  • Rosanna Lapinlampi, Taitaja2017 – ammattitaidon SM-kilpailut, Yrittäjyys, Finaali 7. sija
  • Miikka Kääntä, Taitaja2017 – ammattitaidon SM-kilpailut, Viherrakentaminen, Hopea; Viherrakentamisen ammattitaitokilpailu Räpinan puutarhakoulussa Virossa, Pronssi
  • Rauno Naelapea, Taitaja2017 – ammattitaidon SM-kilpailut, Viherrakentaminen, Finaali 5.
  • Elise Stenholm, Taitaja2017 – ammattitaidon SM-kilpailut, Kauneudenhoito, Finaali 8.
  • Katriina Havana, Maskeerauksen SM-kilpailut, SM-hopea

SAKU ry:n tutor- ja kulttuuritoiminta

  • Arto Vehtari, vuoden tutoropiskelija
  • Samuel Reijonen, SAKUstars, Maalaus, 1. sija
  • Valeria Kosobriukhova, SAKUstars, Maalaus, 2. sija
  • Melisa Akin, SAKUstars, Sarjakuvat, 3. sija
  • Aino Palander, SAKUstars, Sarjakuvat, Kunniamaininta
  • Tuomas Aho, SAKUstars, Video, 1. sija
  • Nanette Ekroth, SAKUstars, Video, 1. sija
  • Miika Laaksonen, SAKUstars, Video, 1. sija
  • Emmi Mikkilä, SAKUstars, Video, 1. sija
  • Janne Stellberg, SAKUstars, Video, 1. sija
  • Juho Vikkula, SAKUstars, Video, 3. sija
  • Immo Mäkelä, SAKUstars, Video, 3. sija
  • Emmi Mäkinen, SAKUstars, Animaatio 3. sija
  • Nanette Ekroth, SAKUstars, Animaatio, 3. sija
  • Iina Siniluoma, SAKUstars, Valokuva, 1. sija
  • Atte Jousranta, SAKUstars, Grafiikka, 1. sija; SAKUstars, Kuvanveisto, 3. sija
  • Maija Varjus, SAKUstars, Tietokonegrafiikka, 2. sija
  • Ida Lemiläinen, SAKUstars, Tietokonegrafiikka, 3. sija
  • Anzu Lindroos, SAKUstars, Taidekäsityöt, 2. sija
  • Jani Kurvinen, SAKUstars, Taidekäsityöt, 3. sija
  • Matteus Serala, SAKUstars, Kuvanveisto, 2. sija
  • Ossi Åhman, SAKUstars, Kuvanveisto, 3. sija
  • Emma Duah, SAKUstars, Kirjoitelma, Kunniamaininta
  • Oona Prähky, SAKUstars, Kirjoitelma, Kunniamaininta
  • Iina Siniluoma, SAKUstars, Runo, 3. sija
  • Thomas Kotoulias, SAKUstars, DJ-kisa, 1. sija
  • Mohamed Abtidon, SAKUstars, Talent, 2. sija
  • Oskar Lehikoinen, SAKUstars, Talent, 2. sija
  • Emmi Mikkilä, SAKUstars, Yksintanssi improvisoiden, 3. sija; SAKUstars, Yksintanssi, Kunniamaininta
  • Jaana Siik, SAKUstars, Bändisolisti, Kunniamaininta; SAKUstars, Runo tunnissa, Kunniamaininta
  • Ronya Piitulainen, SAKUstars, Taidetta kahdessa tunnissa, Kunniamaininta
  • Emma Hertell, SAKUstars, Mallin mukaan, Kunniamaininta
  • Oona Prähky, SAKUstars, Runo tunnissa, Kunniamaininta

SAKUsports jalkapallo, pojat, 2.sija

  • Isam Jumah
  • Jamal Abdi
  • Diako Nuri
  • Artur Babakov
  • Khaalid Diriye
  • Ridwan Hassan
  • Shaggy Kimuenimenso
  • Meysam Hajizadeh
  • Antti Korhonen
  • Mustafa Besart
  • Eero Hirvonen “C”
  • Bledar Kelmendi
  • Guled Muhamed
  • Simeon Lawrence
  • Deeq Ali
  • Adao Ferreira

SAKUsports futsal, pojat, 1.sija

  • Isam Jumah
  • Mamo Bazen
  • Niklas Lehmusvyöry
  • Artur Babakov
  • Khaalid Diriye
  • Ridwan Hassan
  • Abdinasir Hassan
  • Meysam Hajizadeh
  • Nuri Mohammed
  • Mustafa Besart
  • Eero Hirvonen “C”
  • Bledar Kelmendi