Tapahtumat

SAKUstars 2021 livesarjat

Valtakunnallisen kulttuurikilpailu SAKUstarsin livesarjoihin voi ilmoittautua 15.3.2021 saakka.
Tapahtuman aika
Ma 15.2.2021 - 8:00
Ma 15.3.2021 - 12:00

SAKUstars-kilpailut järjestetään tänä keväänä virtuaalisesti! Osaan lajeista voit osallistua lähettämällä etukäteen ohjeiden mukaan tallenteen esityksestäsi ja jotkut lajit järjestetään kilpailupäivinä 20. ja 21.4. etätoteutuksena.

Nyt on tarjolla mainio mahdollisuus osallistua kilpailuihin vaikka kotisohvalta! Voit kuvata videolle parhaat taikatemppusi, lempilaulusi tai tanssinumerosi. Voit osallistua vaikka kaikkiin lajeihin, mutta jokaiseen vain yhdellä esityksellä. Löydät tarkemmat tiedot ja ohjeet osallistumisesta kisasivuilta.

Muista ilmoittautua viimeistään 15.3. jotta ehdimme kirjata osallistumisesi järjestelmään ajoissa. Ilmoittautumislinkit:

Jos sinulla on kysyttävää osallistumisesta, ole yhteydessä oman toimipisteesi kulttuurivastaavaan. Tallenteiden tekemiseen saat kuvausapua ja neuvoja Omnian digitutoreilta.

Kaikki Omnian ammattiin opiskelevat opiskelijat voivat osallistua SAKUstars-kilpailuun, ja olemme ottaneet mukaan kisajoukkueeseen myös nuorten työpajoilla opiskelevia sekä aikuisten perusopetusta suorittavia opiskelijoita.

Toimipisteiden kulttuurivastaavat

Leppävaara

Minna Järvinen, minna.jarvinen@omnia.fi, 040 126 4994

Lakela

Taina Kilpelä, taina.kilpela@omnia.fi

Kirkkokatu

Johanna Virtanen, johanna.virtanen@omnia.fi, 043 824 0455

Sakari Kannosto, sakari.kannosto@omnia.fi, 050 411 1533

Suomenoja

Teemu Savolainen, teemu.2.savolainen@omnia.fi, 040 126 7119

Lehtimäki

Marja Typpi, marja.typpi@omnia.fi, 046 851 5021

Kimmo Kovanen, kimmo.kovanen@omnia.fi, 040 126 7264

Kirkkonummi

Tiina Teräs, tiina.teras@omnia.fi, 040 138 9686

Omnian kulttuurikoordinaattori

Leena Wiikari, leena.wiikari@omnia.fi, 046 851 5211

Lisätietoja antaa
Leena Wiikari
Opettaja
0468515211
Leena.Wiikari@omnia.fi