DigiTutorit

Monipuolinen digituki opiskelijoille ja henkilöstölle
Digitutorit tukevat digiasioissa Omnian henkilökuntaa ja opiskelijoita.

KDigitutorit-logoeitä ovat DigiTutorit?

DigiTutorit ovat Omnian opiskelijoita, jotka tarjoavat työharjoittelujaksollaan opiskelijoille ja henkilöstölle tukea digitaalisten laitteiden, palvelujen ja ohjelmien käytössä.

Voit kysyä neuvoa DigiTutoreilta mm. seuraavissa asioissa:

  • Office 365 -ohjelmien käyttö
  • SoMe-palvelujen käyttö
  • Mobiililaitteiden käyttö
  • VR- laitteiden käyttö
  • Valokuvaus ja videointi mobiililaitteella
  • Suoralähetysten tuottaminen ja tuki
  • Opetusmateriaalin tuottaminen
  • Projekti- ja tapahtumatehtävät

Katso lisätietoja PDF iconDigiTutoreiden tarjoamista palveluista.

Miten tilaan tukea DigiTutorilta?

Voit varata tapaamisen ottamalla suoraan yhteyttä DigiTutoriin tai käydä tapaamassa DigiTutoreita paikan päällä toimipisteissä.

Palautetta DigiTutorille

Palaute on tärkeä osa kunkin DigiTutorin työharjoittelun raportointia. Siksi toivomme palautetta DigiTutoreilta saamastasi palvelusta. Hyödynnämme palautetta myös DigiTutor-palvelun kehittämisessä.

Täytä palautelomake.

Miten DigiTutoriksi?

Jos olet kiinnostunut DigiTutor-toiminnasta, lue miten voit hakea DigiTutoriksi.

DigiTutorit 21.10.-20.12.2019

Kirkkokatu B, aula (Ma-Pe 08:00-15:00)

DigiTutorit.Kirkkokatu@omnia.fi 
puh. 040 126 7154

Kirkkonummi, kirjasto (Ma, To, Pe 08:00-15:00)

DigiTutorit.Kirkkonummi@omnia.fi
puh. 040 126 7164

Kuusiniemi, ATK- tila (Ti & Ke 08:00-15:00)

DigiTutorit.Kuusiniemi@omnia.fi
puh. 040 126 7164

Leppävaara, ruokala (Ma, Ke, Pe 10:00-17:00 & Ti, To 08:00-13:50)

DigiTutorit.Leppavaara@omnia.fi
puh. 040 126 7157

Tapiola, ruokala (Ma, Ke, Pe 10:00-17:00 & Ti, To 08:00-13:30)

DigiTutorit.Tapiola@omnia.fi
puh. 040 126 7634

Lisätietoja antaa

Denis Shemyakin, DigiTutor Ohjaaja
Denis.Shemyakin@Omnia.fi