Hyppää pääsisältöön

Haku

Näytetään 25 - 36 / 2067
  • Yrityksen budjetointi: mitä se tarkoittaa käytännössä, mitä ottaa huomioon? Kurssilla käydään läpi liiketoiminnan kulut ja tuotot, erilaisia ​​lähestymistapoja tuotteiden/palveluiden hinnoitteluun sekä perusteet analysoida, onko liiketoiminta kannattavaa vai ei.
    Täydennyskoulutus Elämä- ja työelämätaidot Liiketoiminta ja johtaminen Yrittäjyys
  • Kurssilla opit mitä tulee ottaa huomioon tilinpäätöstä laadittaessa yksityisenä elinkeinonharjoittajana (toiminimi) ja osakeyhtiönä. Teemme pienyritykselle tuloslaskelman ja taseen sekä täytämme veroilmoituslomakkeen laadittujen asiakirjojen perusteella.
    Täydennyskoulutus Elämä- ja työelämätaidot Liiketoiminta ja johtaminen Yrittäjyys
  • Kurssilla opiskellaan kirjanpidon perusteita. Käsittelemme yhden- ja kahdenkertaisen kirjauspitotavan eroja, rahoitustapahtumien kirjaamisprosessia, arvonlisäveroa, ostoja ja myyntiä Suomessa/EU:n sisällä ja sen ulkopuolella.
    Täydennyskoulutus Elämä- ja työelämätaidot Liiketoiminta ja johtaminen Yrittäjyys
  • Monna Paakkinen

    Yhteystieto
    Opettaja Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus - TUVA
    +358401267457 Monna.Paakkinen@omnia.fi
    Henkilö
  • Palvelupäällikkö Nuorten työpajatoiminta
    +358401267432 Martta-Liisa.Kosonen@omnia.fi
    Henkilö
  • Taher Yosef

    Yhteystieto
    Palveluneuvoja Hakeutumispalvelut
    +358405138907 Taher.Yosef@omnia.fi
    Henkilö
  • Toni Ahonen

    Yhteystieto
    Opettaja Talotekniikka
    +358401862757 Toni.Ahonen@omnia.fi
    Henkilö
  • Valtteri Pesä

    Yhteystieto
    Opettaja Terveys- ja hyvinvointialat
    +358401267447 Valtteri.Pesa@omnia.fi
    Henkilö
  • Ilmari Siiteri

    Yhteystieto
    Tuntiopettaja Media-ala ja kuvallinen ilmaisu
    Ilmari.Siiteri@omnia.fi
    Henkilö
  • Hankkeen tavoitteet keskittyvät tekstiili- ja vaatetusalan materiaalien ja kuitujen kehitykseen, tekstiiliteknologiaan, kestävään kehitykseen sekä kiertotalouteen.
    Vastuullisuus
  • Koulutuspäällikkö Hyvinvointi ja palvelualat
    +358401267453 Minna.Hamalainen@omnia.fi
    Henkilö
  • Löydät yli 2000 kurssia Ilmonet.fi-palvelusta. Tervetuloa opiskelemaan ja harrastamaan!
    Uutiskirje Kulttuuritoiminta